Złote Kolce: Anita Włodarczyk i Piotr Lisek najlepsi

W Toruniu odbyła się gala "Złote Kolce", podczas której wręczono nagrody przyznane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i "Przegląd Sportowy". Po raz ósmy najlepszą lekkoatletką została wybrana Anita Włodarczyk.

Dominika Pawlik
Anita Włodarczyk ze złotym medalem mistrzostw świata 2017 PAP/EPA / PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / Anita Włodarczyk ze złotym medalem mistrzostw świata 2017
W kategorii kobiet od lat bez niespodzianek. Anita Włodarczyk wygrała wszystko w tym sezonie, co tylko mogła, więc nie było mowy o tym, by po raz ósmy nie otrzymała nagrody "Złote Kolce". Królowa w rzucie młotem na gali w Toruniu jednak się nie pojawiła.

Drobnym zaskoczeniem było zwycięstwo Piotra Liska, który co prawda na MŚ 2017 w Londynie zdobył srebro, ale w sezonie halowym na ME okazał się bezkonkurencyjny. Drugi w plebiscycie był Paweł Fajdek, złoty medalista ze stolicy Wielkiej Brytanii. Poza najlepszą szóstką znalazł się drugi z młociarzy, Wojciech Nowicki.

Do klasyfikacji liczyły się punkty otrzymywane za zajęte miejsca w najważniejszych zawodach lekkoatletycznych w kraju oraz za granicą. Dodatkowe punkty można było uzyskać za rekordy kraju, Europy czy świata, a także za lokaty na listach sezonowych.