WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Miliony dla sportowców. Ogromny program wsparcia

Wkrótce najzdolniejsi polscy sportowcy mają dostać dodatkowe pieniądze. To efekt rozmów ministra sportu Witolda Bańki ze spółkami Skarbu Państwa.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Witold Bańka

"Przegląd Sportowy" dowiedział się, że kwotą bazową dla każdego sportowca miałoby być 40 tys. złotych rocznie. Nie jest jednak wykluczone, że będą to wyższe sumy. Zawodnik będzie mógł wydać te pieniądze nie tylko na przygotowania, ale na inne, "przyziemne" sprawy takie jak opłacenie rachunków za prąd czy gaz. 

- To jest projekt prorozwojowy, a więc sportowiec może również część środków spożytkować na inwestowanie w siebie, na przykład w naukę języków obcych czy na czynsz za mieszkanie. Konkretny poziom wsparcia finansowego będzie efektem indywidualnych ustaleń spółek z zawodnikami. My w to raczej nie będziemy już ingerować. Jako ministerstwo zarekomendujemy natomiast grupę sportowców, która zasługuje na wsparcie - tłumaczy Witold Bańka.

Projekt ma objąć kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników, czyli łączna kwota dofinansowania ma wynieść kilka milionów. Minister sportu zaznacza, że to spółki same będą informować kogo będą wspierać. 

Witold Bańka nie boi się, że nowy program, gdzie pieniądze będą wypłacane ze spółek Skarbu Państwa, spotka się z krytyką. Jest optymistycznie nastawiony. - Krytyki się nie obawiam. Inwestycja w sport i w sportowców jest opłacalnym przedsięwzięciem. To są emocje, medale, to coś tak naprawdę nie do wycenienia. Wsparcie dla utalentowanych sportowców, którzy mogą dla Polski zdobywać miejsca na podium, to jest zawsze dobry ruch. A ja zawsze będę wspierał biało-czerwonych - podsumował.

Przypomnijmy, że już działa "Team 100", który wspiera sportowców do lat 23 i mogą oni liczyć na pomoc w wysokości 40 tys. zł rocznie.

ZOBACZ WIDEO: Biało-Czerwone celują w rekord Polski. Małgorzata Hołub-Kowalik: Wierzmy, że przejdziemy do historiiRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy popierasz pomysł finansowania sportowców z pieniędzy spółek Skarbu Państwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  Był kiedyś "Konkurs 5 milionów" Grota, były czwartki lekkoatletyczne...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • emeryt45 0
  a dzieci się nudzą i garbacieją z bezruchu na oczach światłych ministerstw bez kompetencji
  yes Rozchodzą się miliony...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • emeryt45 0
  a w roku 1960 w ramach czwórboju lekkoatletycznego (60m,skok w dal i wzwyż, rzut piłeczką palantową) dla dzieci startowało ich tylko w jednym roku w Polsce około 550 tysięcy, ale wtedy miał kto wpisać do programu szkół podstawowych takie fanaberie wychowania fizycznego w szkołach a teraz minister boi się klęski urodzaju której jak wskazuje praktyka minionych odległych lat była by nieunikniona bo piramida sukcesu najszersza jest na samym dole w szkołach podstawowych ale do tego są potrzebne co najmniej aż dwa Ministerstwa Sportu i Oświaty, tam ulokowane pieniądze zwiększą znacznie efektywność działania
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×