MŚ U-20: pierwszy medal dla Polski. Adrianna Sułek trzecia w siedmioboju

Dopiero czwarty dzień rywalizacji w Mistrzostwach Świata do lat 20 przyniósł medal dla reprezentacji Polski. Na najniższym stopniu podium w siedmioboju stanęła Adrianna Sułek. Polka pobiła przy okazji rekord kraju z wynikiem 5939 pkt.

Mateusz Kozanecki
Na zdjęciu Adrianna Sułek Facebook / Marcin Góra/facebook.com/polskalekkoatletyka / Na zdjęciu Adrianna Sułek
Rywalizacja rozpoczęła się dla reprezentantki Polski nie najgorzej. W biegu na 100 m przez płotki Sułek osiągnęła szósty wynik. Dużo gorzej było podczas skoku wzwyż. Sułek skoczyła zaledwie 1.62 m, wskutek czego spadła do drugiej dziesiątki.

W kolejnych konkurencjach Polka powoli pięła się w górę klasyfikacji generalnej. Przed biegiem na 800 m, który kończył całą rywalizację, zajmowała szóstą pozycję. Sułek miała jeszcze matematyczne szanse na zajęcie trzeciego miejsca. Musiała jednak znacząco pokonać Adrianę Rodriguez z Kuby i Australijkę Celeste Mucci.

Rywalki nie stanęły na wysokości zadania i zajęły w biegu odpowiednio 14. i 20. lokatę, tracąc do Polki sporo ponad dziesięć sekund. To sprawiło, że Sułek przesunęła się w klasyfikacji i zdobyła pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach w Tampere.

Skrócone wyniki siedmioboju kobiet:
1. Niamh Emerson (Wielka Brytania) - 6253 pkt
2. Sarah Lagger (Austria) - 6225 pkt
3. Adriana Sułek (Polska) - 5939 pkt

Wyniki Adriany Sułek w poszczególnych konkurencjach:
Bieg na 100 m ppł - 13.80 s, 1007 pkt (6 / 6*)
Skok wzwyż - 1.62 m, 759 pkt (22 / 16)
Pchnięcie kulą - 13.21 m, 741 pkt (5 / 10)
Bieg na 200 m - 24.02 s, 979 pkt (3 / 6)
Skok w dal - 6.06 m, 868 pkt (7 / 5)
Rzut oszczepem - 39.35 m, 655 pkt (14 / 6)
Bieg na 800 m - 2:12.38 min., 930 pkt (5 / 3)

*w nawiasie miejsce zajęte w danej konkurencji / miejsce w klasyfikacji generalnej

Czy medal Adrianny Sułek jest zaskoczeniem?