QUIZ

Rozpoznaj polskich medalistów olimpijskich. Wynik 12/15 to minimum!

To dzięki nim na stadionach i przed telewizorami polscy kibice krzyczeli z radości. Medal igrzysk olimpijskich to wybitne osiągnięcie sportowe. A więc tych, którzy go zdobyli, powinniśmy znać. Dozwolone tylko trzy błędy. Pochwal się wynikiem.

1/15
Sztangista ma na swoim koncie trzykrotne mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy i brąz na igrzyskach. To się nazywa dorobek!
Marcin Dołęga
Arkadiusz Michalski
Paweł Najdek
2/15
Wicemistrz olimpijski. Grał m.in. w Wiśle Kraków i Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery zajął się trenowaniem. (pierwszy z lewej)
Tomasz Wieszczycki
Dariusz Koseła
Marcin Jałocha
3/15
Z igrzysk w 1980 roku wywiózł srebrny medal. Znany jest też m.in. z organizacji Tour de Pologne. Wyniósł wyścig do rangi imprezy światowej klasy.
Ryszard Szurkowski
Stefan Janowski
Czesław Lang
4/15
Wicemistrz Europy, trzykrotny wicemistrz świata. Polski zapaśnik zdobył też dwa brązy i jedno srebro olimpijskie.
Józef Tracz
Marek Sitnik
Andrzej Wroński
5/15
Ma na swoim koncie m.in. dwa mistrzostwa świata i dwa mistrzostwa olimpijskie. Wioślarz największe sukcesy odnosił z Tomaszem Kucharskim.
Tomasz Mruczkowski
Kajetan Broniewski
Robert Sycz
6/15
Sztangista. Zdobył srebrny medal na igrzyskach w Barcelonie. (po lewej)
Mariusz Jędra
Krzysztof Siemion
Witold Walo
7/15
Pięciokrotny mistrz Europy w podnoszeniu ciężarów. Na igrzyskach złoto wywalczył w 2008 roku. Obecnie zawodnik MMA.
Tadeusz Drzazga
Szymon Kołecki
Wojciech Natusiewicz
8/15
Dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i, wreszcie, mistrz olimpijski z Atlanty w judo. Potem zajął się MMA. Był zawodnikiem prestiżowej organizacji Pride.
Krzysztof Wiłkomirski
Paweł Nastula
Piotr Kamrowski
9/15
Wywalczył pamiętny złoty medal w skoku o tyczce na igrzyskach w Moskwie. Po fenomenalnym skoku pokazał słynny gest...
Leszek Klima
Władysław Kozakiewicz
Bogusław Kopkowski
10/15
Piękna pięcioboistka. Złoto mistrzostw świata wywalczyła trzy lata temu. Rok później zdobyła brązowy medal igrzysk.
Oktawia Nowacka
Anna Maliszewska
Sylwia Gawlikowska
11/15
Z reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie. Bramkarz, który ma za sobą barwną karierę piłkarską.
Mirosław Waligóra
Dariusz Szubert
Arkadiusz Onyszko
12/15
Złoto na mistrzostwach Europy, aż cztery złota na mistrzostwach świata i upragniony złoty medal na igrzyskach. Był zawodnikiem pamiętnej wioślarskiej czwórki podwójnej z Pekinu. (na zdjęciu ostatni)
Marek Kolbowicz
Adam Korol
Konrad Wasielewski
13/15
Nie było na niego mocnych! Dwukrotny mistrz olimpijski w judo.
Waldemar Legień
Rafał Kubacki
Wojciech Reszko
14/15
Piłkarska legenda Wisły Kraków. Z reprezentacją wywalczył brąz na mistrzostwach świata, na igrzyskach - złoto i srebro.
Zygmunt Anczok
Kazimierz Kmiecik
Andrzej Jarosik
15/15
Sztangistka. Trzy złota na mistrzostwach Europy i jedno na mistrzostwach świata. Na igrzyskach - brąz i srebro.