QUIZ

Rozpoznaj polskich bohaterów lekkoatletycznych mistrzostw Europy 2018

Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej i mnóstwo radości danej kibicom. W niedzielę zakończyły się fantastyczne dla Polaków lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Sprawdź, czy rozpoznajesz wszystkich naszych bohaterów. Pochwal się wynikiem.

1/15
W biegu na 800 metrów nie miał sobie równych.
Mateusz Borkowski
Michał Rozmys
Adam Kszczot
2/15
W biegu na 1500 metrów musiał uznać wyższość tylko Norwega Jakoba Ingebrigtsena.
Szymon Dębski
Tomasz Marks
Marcin Lewandowski
3/15
Wynik 21,72 wystarczył do złotego medalu w Berlinie. Polacy rządzą w pchnięciu kulą.
Michał Haratyk
Konrad Bukowiecki
Jakub Szyszkowski
4/15
W pchnięciu kulą przegrał tylko z Polakiem. Zabrakło 0,06...
Tomasz Rębisz
5/15
W finale rzutu młotem jako jedyny przekroczył magiczną granicę 80 metrów. Pewne złoto! Na zdjęciu małe utrudnienie ;)
Michał Wiercioch
Paweł Fajdek
Wojciech Nowicki
6/15
Rezultat 78,69 wystarczył na srebrny medal. Popularny polski młociarz przegrał tylko ze swoim rodakiem.
Maciej Pałyszko
7/15
Piękna, utalentowana i piekielnie pracowita. W Berlinie wywalczyła dwa złote medale. Jeden w biegu na 400 metrów, a drugi w sztafecie 4x400.
Małgorzata Hołub-Kowalik
Justyna Święty-Ersetic
Iga Baumgart-Witan
8/15
W biegu na 1500 metrów przegrała tylko z Brytyjką Laurą Muir.
Joanna Kaczor
Joanna Jóźwik
Sofia Ennaoui
9/15
Złoto w sztafecie przyniosło jej ogrom radości. Nam też! (pierwsza od lewej)
Patrycja Wyciszkiewicz
10/15
Razem ze swoimi koleżankami nie dała szans drugim Francuzkom i trzecim Brytyjkom.
11/15
Świetny wynik polskiej sztafety pań to 3:26,59. (zawodniczka na pierwszym planie)
12/15
19,33 i złoty medal w pchnięciu kulą. Wielkie brawa!
Klaudia Kardasz
Paulina Guba
Katarzyna Żakowicz
13/15
Kolejne złoto wywalczyła, jakby przy okazji niedzielnego spaceru. Polska gigantka w rzucie młotem.
Anita Włodarczyk
Joanna Fiodorow
Malwina Kopron
14/15
74,00 i pewny brązowy medal. Po konkursie rzutu młotem nie kryła ogromnej radości. Nic dziwnego...
15/15
Tyczkarz. Medalu nie wywalczył, ale konkurs był tak niesamowity, że chyba nikt nie ma do niego o to pretensji. Radził sobie naprawdę świetnie.