HME Glasgow 2019: Laura Muir ozłocona w biegu na 3000 m

Brytyjka Laura Muir okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 3000 metrów i wywalczyła złoty medal Halowych Mistrzostw Europy. Druga dobiegła Konstanze Klosterhalfen, a trzecia była Melissa Courtney.

Tomasz Rosiński
Laura Muir triumfująca w biegu na 3000 m PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu: Laura Muir triumfująca w biegu na 3000 m

W piątkowy wieczór Muir chciała obronić mistrzowski tytuł sprzed dwóch lat, co jej się udało zrealizować. Reprezentantka Wielkiej Brytanii miała bieg pod kontrolą i zwyciężyła z czasem 8:30.61, który jest rekordem imprezy.

Jako 2. linię mety przekroczyła Niemka Klosterhalfen (8:34.06), natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Courtney (8:38.22).

Wyniki biegu finałowego na 3000 m kobiet podczas HME Glasgow 2019:

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1. Laura Muir Wielka Brytania 8:30.61
2. Konstanze Klosterhalfen Niemcy 8:34.06
3. Melissa Courtney Wielka Brytania 8:38.22

Czytaj też: -> HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski najlepszy w trzecim biegu na 1500 metrów -> HME Glasgow 2019: Sylwester Bednarek trzeci w kwalifikacjach skoku wzwyż ZOBACZ WIDEO: Załamany Bukowiecki po eliminacjach. "To moja życiowa porażka"

Czy spodziewałeś/spodziewałaś się, że Laura Muir obroni mistrzowski tytuł?