Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce: I dzień rywalizacji w Bydgoszczy na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Tomasz Rosiński

Dzisiaj dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE!

Czołówka klasyfikacji generalnej DME po 2 z 40 konkurencji:

1. Niemcy - 24 pkt

2. Polska - 19 pkt

3. Finlandia - 16 pkt

Skomentuj 0

Do rozegrania pozostała jeszcze rywalizacja par mieszanych 4 x 400 m z udziałem Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, która nie będzie się liczyła do klasyfikacji generalnej.

Skomentuj 1
  • Sławomir Lubczyński Zgłoś komentarz
    Dziś w Bydgoszczy początek DME … wszystkie parkingi zamknięte. I PUSTE !!! Ja, kibic karnetowy z Torunia przyjechałem (jak zwykle motocyklem) i usłyszałem, że nie mam wstępu na żaden
    Czytaj całość
    parking - NAWET MOTOCYKLEM. Horror, głupota i CHAMSTWO !!! PRZEPRASZAM, ŻE JESTEM KIBICEM - TO SIĘ JUŻ WIĘCEJ NIE POWTÓRZY ! A wszystkie parkingi wokół stadionu puste - jak łby organizatorów (próbkę Ich "możliwości" - dostałem już na Memoriale Ireny Szewińskiej … ufff …. WSTYD - WPROST antyludzkie !

Anna Kiełbasińska rzutem na taśmę wywalczyła 3. miejsce w swoim biegu półfinałowym na 200 m i zameldowała się w finale. Czas Polki to 23,51 sek.

Skomentuj 0

Za czwartym razem Marcin Krukowski posłał oszczep na odległość 78,90 m i zakończył zmagania na trzeciej pozycji. Tym samym wywalczył 10 punktów dla Polski. W konkursie najlepszy okazał się Niemiec Julian Weber (86,86 m).

Marcin Krukowski Marcin Krukowski

Skomentuj 0

W swojej trzeciej próbie w rzucie oszczepem Marcin Krukowski uzyskał 79,54 m i wciąż zajmuje 3. miejsce w konkursie. Polak znalazł się w wąskim finale.

Skomentuj 1
    • yes Zgłoś komentarz
      Niektóre liczby punktów są większe niż mogłoby wynikać z uzyskanego wyniku ;) Taka jest "uroda" zawodów drużynowych w konkurencjach indywidualnych...

O godzinie 20:59 na 200 metrów pobiegnie Anna Kiełbasińska.

Skomentuj 0
    • Przemysław Słowikowski bez awansu do finału na 200 m. Polak ukończył swój bieg na ostatnim miejscu z czasem 21,47 sek.

Skomentuj 1

Za chwilę w biegu półfinałowym na 200 metrów wystartuje Przemysław Słowikowski.

Skomentuj 0

Marcin Krukowski w swoim drugim rzucie posłał oszczep na odległość 77,15 m i obecnie jest trzeci. Wciąż prowadzi Niemiec Julian Weber (86,86 m).

Skomentuj 0

Damian Czykier ukończył swój bieg półfinałowy na 110 m ppł na 3. lokacie z rezultatem 13.66 sek., awansując do finału.