Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce: I dzień rywalizacji w Bydgoszczy na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Tomasz Rosiński

Dzisiaj dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE!

Czołówka klasyfikacji generalnej DME po 2 z 40 konkurencji:

1. Niemcy - 24 pkt

2. Polska - 19 pkt

3. Finlandia - 16 pkt

Skomentuj 0

Do rozegrania pozostała jeszcze rywalizacja par mieszanych 4 x 400 m z udziałem Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, która nie będzie się liczyła do klasyfikacji generalnej.

Skomentuj 1
  • Sławomir Lubczyński Zgłoś komentarz
    Dziś w Bydgoszczy początek DME … wszystkie parkingi zamknięte. I PUSTE !!! Ja, kibic karnetowy z Torunia przyjechałem (jak zwykle motocyklem) i usłyszałem, że nie mam wstępu na żaden
    Czytaj całość
    parking - NAWET MOTOCYKLEM. Horror, głupota i CHAMSTWO !!! PRZEPRASZAM, ŻE JESTEM KIBICEM - TO SIĘ JUŻ WIĘCEJ NIE POWTÓRZY ! A wszystkie parkingi wokół stadionu puste - jak łby organizatorów (próbkę Ich "możliwości" - dostałem już na Memoriale Ireny Szewińskiej … ufff …. WSTYD - WPROST antyludzkie !

Anna Kiełbasińska rzutem na taśmę wywalczyła 3. miejsce w swoim biegu półfinałowym na 200 m i zameldowała się w finale. Czas Polki to 23,51 sek.

Skomentuj 0

Za czwartym razem Marcin Krukowski posłał oszczep na odległość 78,90 m i zakończył zmagania na trzeciej pozycji. Tym samym wywalczył 10 punktów dla Polski. W konkursie najlepszy okazał się Niemiec Julian Weber (86,86 m).

Marcin Krukowski Marcin Krukowski

Skomentuj 0

W swojej trzeciej próbie w rzucie oszczepem Marcin Krukowski uzyskał 79,54 m i wciąż zajmuje 3. miejsce w konkursie. Polak znalazł się w wąskim finale.

Skomentuj 1
    • yes Zgłoś komentarz
      Niektóre liczby punktów są większe niż mogłoby wynikać z uzyskanego wyniku ;) Taka jest "uroda" zawodów drużynowych w konkurencjach indywidualnych...

O godzinie 20:59 na 200 metrów pobiegnie Anna Kiełbasińska.

Skomentuj 0
    • Przemysław Słowikowski bez awansu do finału na 200 m. Polak ukończył swój bieg na ostatnim miejscu z czasem 21,47 sek.

Skomentuj 1
      • JeryH Zgłoś komentarz
        Masakra!!! Kto to jest to słowikowski??! On będzie miał w CV reprezentant Polski??????? Wstyd!!

Za chwilę w biegu półfinałowym na 200 metrów wystartuje Przemysław Słowikowski.

Skomentuj 0

Marcin Krukowski w swoim drugim rzucie posłał oszczep na odległość 77,15 m i obecnie jest trzeci. Wciąż prowadzi Niemiec Julian Weber (86,86 m).

Skomentuj 0

Damian Czykier ukończył swój bieg półfinałowy na 110 m ppł na 3. lokacie z rezultatem 13.66 sek., awansując do finału.

Skomentuj 0

Pascal Martinot-Lagarde z Francji triumfował w pierwszym biegu półfinałowym na 110 m ppł z czasem 13,39 sek.

Skomentuj 0

O godzinie 20:34 w biegu półfinalowym na 110 m przez płotki wystartuje Damian Czykier.

Skomentuj 0

Marcin Krukowski w konkursie rzutu oszczepem spalił swoją pierwszą próbę. Na razie prowadzi Niemiec Julian Weber (86,86 m) ze swoim rekordem sezonu.

Skomentuj 0

Karolina Kołeczek w II biegu półfinałowym finiszowała na drugim miejscu, awansując do finału z czasem 12,85 sek. W tym starcie najlepsza okazała się Włoszka Luminosa Bogliolo (12,83 sek.).

Karolina Kołeczek Karolina Kołeczek
        Skomentuj 0

O godzinie 20:19 w biegu półfinałowym na 100 m ppł pobiegnie Polka Karolina Kołeczek.

Skomentuj 0

Rozpoczął się konkurs w rzucie oszczepem z udziałem Marcina Krukowskiego.

Skomentuj 0

Drugi bieg półfinałowy na 400 m wygrała Szwajcarka Lea Sprunger (52,57 sek.).

Skomentuj 0

O godzinie 20:02 rywalizację w rzucie oszczepem rozpocznie Marcin Krukowski.

Skomentuj 0

Justyna Święty-Ersetic ku uciesze polskiej publiczności okazała się najlepsza w I biegu półfinałowym na 400 m i zameldowała się w sobotnim finale. Wynik Polki to 52,32 sek.

Skomentuj 0

Z chwilę swój bieg półfinałowy na 400 m rozpocznie Justyna Święty-Ersetic.

Skomentuj 0

W drugim biegu półfinałowym na 400 m triumfował Hiszpan Oskar Husillos, a jego czas to 46,66 sek.

Skomentuj 0

Rafał Omelko wywalczył 3. miejsce w biegu półfinałowym na 400 m z czasem 46,58 sek. i awansował do sobotniego finału. Zwyciężył Włoch Davide Re (45,86 sek.).

Rafał Omelko Rafał Omelko

Skomentuj 0

O godzinie 19:40 rozpoczną się zmagania półfinałowe w biegach na 400 m. Z Polski wystąpią Justyna Święty-Ersetic i Rafał Omelko.

Skomentuj 0

Ewa Swoboda w pierwszym biegu półfinałowym na 100 m finiszowała na drugiej pozycji, uzyskując czas 11,23 sek. Polkę wyprzedziła tylko Brytyjka Daryll Neita (11,19 sek.). Oczywiście te zawodniczki zameldowały się w finale.

Ewa Swoboda Ewa Swoboda
        Skomentuj 0

Daria Zabawska zakończyła rywalizację w rzucie dyskiem na 4. pozycji z rezultatem 58,38 m i zdobyła dla Biało-Czerwonych 9 punktów. Konkurs wygrała Niemka Claudine Vita (61,09 m), która wyprzedziła zawodniczki z Francji i Niemiec.

Daria Zabawska Daria Zabawska

Skomentuj 0

O godzinie 19:28 półfinałową rywalizację w biegu na 100 m rozpoczną kobiety. Polskę będzie reprezentowała Ewa Swoboda.

Skomentuj 0

Remigiusz Olszewski finiszował na 4. miejscu w biegu na 100 m z wynikiem 10,37 sek., awansując do finału. Triumfował Lamont Marcell Jacobs (10,09 sek.).

Skomentuj 0

W swojej ostatniej - trzeciej - próbie Daria Zabawska posłała dysk na odległość 57,50 m, która aktualnie jest czwarta i znajduje się w wąskim finale.

Skomentuj 0

Francuz Jimmy Vicaut z wynikiem 10,07 sek. wygrał pierwszy bieg półfinałowy na 100 m, wyprzedzając Oleksandra Sokołowa (10,37 sek.) i Hiszpana Angela Davida Rodrigueza (10,48 sek.).

Skomentuj 0

Daria Zabawska poprawiła się w rzucie dyskiem i uzyskała wynik 58,38, ale wciąż plasuje się na trzeciej lokacie.

Skomentuj 0

O godzinie 19:05 rozpoczną się biegi półfinałowe na 100 m mężczyzn, a Polskę będzie reprezentował Remigiusz Olszewski.

Skomentuj 0

Czeszka Zuzana Hejnova (55,80 sek.) wygrała pierwszy bieg półfinałowy na 400 m ppł, a tuż za nią finiszowała Joanna Linkiewicz (55,94 sek.) i awansowała do finału.

Skomentuj 0

Czy Polacy wygrają Drużynowe Mistrzostwa Europy 2019 w lekkiej atletyce?

Skomentuj 0

Niedługo odbędą się biegi na 400 m ppł kobiet z udziałem Joanny Linkiewicz.

Skomentuj 0

Daria Zabawska w swojej pierwszej próbie posłała dysk na odległość 56,82 m, co daje jej obecnie 3. miejsce. Prowadzi Niemka Claudine Vita (61,09 m).

Skomentuj 0

Patryk Dobek okazał się zdecydowanie najlepszy w drugim biegu półfinałowym na 400 m ppł i oczywiście zameldował się w finale. Czas Polaka to 48,80 sek. i jego rekord sezonu.

Skomentuj 0

Francuz Ludvy Vaillant wygrał I bieg półfinałowy na 400 m ppł z wynikiem 49,88 sek. Za nim uplasowali się Hiszpan Sergio Fernandez (50,10 sek.) i Brytyjczyk Chris McCalister (50,32 sek.).

Skomentuj 0
        Skomentuj 0
        Skomentuj 0

Pierwszą konkurencją w piątek będzie rzut dyskiem kobiet z udziałem Darii Zabawskiej. Później wystartują mężczyźni w biegu na 400 m ppł, a Polskę będzie reprezentował Patryk Dobek.

Skomentuj 0

Zapraszamy na relację LIVE z I dnia rywalizacji podczas Drużynowych Mistrzostw Europy 2019 w lekkiej atletyce w Bydgoszczy. Początek piątkowych zmagań zaplanowano na godzinę 18:30.