Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: Anita Włodarczyk odebrała złoty medal

Anita Włodarczyk z powodu kontuzji nie startuje w tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Mimo to pojawiła się w Dosze, gdzie odebrała złoty medal.

Mateusz Kozanecki
Anita Włodarczyk Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk podczas mistrzostw świata w 2013 roku w Moskwie zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem. Polka osiągnęła wówczas 78,46 m, co było nowym rekordem kraju. Po złoto sięgnęła wówczas Tatiana Łysenko (78,80 m). Po latach Rosjanka została jednak zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu.

Sprawiło to, że Anita Włodarczyk przesunęła się na pierwsze miejsce w klasyfikacji konkursu. Najbardziej zyskała Chinka Wang Zheng, która pierwotnie była czwarta. Ceremonia medalowa odbyła się dopiero przy okazji mistrzostw świata w Dosze.

Anita Włodarczyk nie startuje w Katarze, bowiem w lipcu przeszła operację kolana, a obecnie wraca do pełnej sprawności. Jak poinformował TVP Sport, zabieg ma umożliwić jej walkę o złoto igrzysk w Tokio.

Pod jej nieobecność w Doha najlepsza była DeAnna Price. Amerykanka pokonała drugą Joannę Fiodorow o 1,19 m. Trzecia była Wang Zheng, co oznacza, że Chinka wyjedzie z Kataru z dwoma brązowymi krążkami.

Sędziowski skandal na trasie chodu mężczyzn! Polacy musieli iść więcej niż trzeba było!