Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lekkoatletyka. Dwie kolejne zawodniczki ze zgrupowania w Cetniewie zakażone koronawirusem

Mamy dwa kolejne zakażenia koronawirusem wśród polskich lekkoatletów, którzy brali udział w zgrupowaniu w Cetniewie. Spełnia się więc najgorszy scenariusz.
PS
COS w Spale Materiały prasowe / Na zdjęciu: COS w Spale

"Przegląd Sportowy" poinformował o dwóch kolejnych przypadkach zawodniczek zakażonych koronawirusem, które brały udział w zgrupowaniu w Cetniewie. W sobotę poinformowano o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia wśród lekkoatletów. Chodziło wówczas o zawodniczkę, która na co dzień startuje na dystansie stu metrów (WIĘCEJ). 

Według doniesień "Przeglądu Sportowego", lista zakażonych wydłużyła się o kolejną zawodniczkę z dystansu 100 metrów, a także o zawodniczkę, która rywalizuje na dystansie 400 metrów. Najprawdopodobniej chodzi o jedną z członkiń popularnych "Aniołków Matusińskiego". 

Niepokojąco brzmią także okoliczności towarzyszące kolejnym zakażeniom. Jedna z zawodniczek, która otrzymała test pozytywny, wracała ze zgrupowania pociągiem, narażając na zachorowanie innych pasażerów. 

Anonimowe źródła "PS" mówią także o szeregu zaniedbań, które towarzyszą lekkoatletom w ośrodku w Cetniewie. - Na stołówce regularnie bywał tłok. Nie widziałem, żeby były tam zachowywane jakiekolwiek dystanse społeczne. Staliśmy w kolejkach z różnymi ludźmi. I tak to wygląda. Ale przecież wirusa nie ma - powiedział jeden z reprezentantów Polski. 

Na wyniki testów czeka w sumie około 50 osób, które brały udział w zgrupowaniu w Cetniewie - zawodnicy, sztaby trenerskie i personel. Niewykluczone, że Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie zostanie wyłączony z użytkowania. 

Informację o kolejnych zakażeniach potwierdził WP SportoweFakty rzecznik prasowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Plejada gwiazd na Memoriale Kamili Skolimowskiej

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
 • yes Zgłoś komentarz
  od 2 czerwca nie komentuję anonimowych redaktorów" - tym razem PS; "Anonimowe źródła "PS" mówią także o szeregu zaniedbań" - anonim ma swoje źródła
  Czytaj całość
  anonimowe, są może i z nazwiskiem ;) Żartuję, są jednak tworzone (same się nie tworzą) takie sytuacje...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×