Tokio 2020. Kapitalny występ Natalii Kaczmarek na MP!

Natalia Kaczmarek wygrała finałowy bieg na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Rewelacyjna w tym roku biegaczka pokonała Justynę Święty-Ersetic w znakomitym czasie 50,72 s!

Tomasz Skrzypczyński
Natalia Kaczmarek Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
To miała być najbardziej emocjonująca konkurencja drugiego dnia Mistrzostw Polski w lekkoatletyce i tak właśnie było. Polskie sprinterki nie zawiodły w finale 400 m i zaprezentowały znakomitą formę.

Złoty medal wywalczyła rewelacyjna w tym sezonie Natalia Kaczmarek, która pokonała Justynę Święty-Ersetic i Małgorzatę Hołub-Kowalik. Ponadto zrobiła to w znakomitym czasie 50,73 s - to oczywiście jej nowy rekord życiowy, a ponadto czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki!

Czwarta na mecie była Iga Baumgart-Witan, a piąta Anna Kiełbasińska. I choć nie wskoczyły na podium, po finale były przeszczęśliwe. Obie nasze sprinterki miały w tym sezonie ogromne problemy ze zdrowiem, ale zdążyły z formą, w Poznaniu osiągnęły najlepsze czasy w tym sezonie i powinny być silnym punktem sztafety 4x400 m na igrzyskach w Tokio.

Na dodatek Kiełbasińska osiągnęła 52,20 biegnąc z niewygodnego pierwszego toru.

Czas i nowy rekord życiowy Natalii Kaczmarek to trzeci wynik na europejskich listach w obecnym sezonie.