Poznań Hussars Ladies Mistrzyniami Polski sezonu 2021

W minioną sobotę na stadionie Polonii Poznań odbyły się mecze finałowe Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Walkirii Katowice, pokonując drużynę Lax-Warriors Września.

Krzysztof Gieszczyk
Zawodniczki lacrosse w akcji Materiały prasowe / @shutterlaxcom / Marek Stor Lacrosse Photography / Zawodniczki lacrosse w akcji
Z kolei w finale Poznań Hussars Ladies wygrały pojedynek z Panthers Wrocław, zdobywając tym samym czwarty tytuł Mistrzyń Polski w lacrosse.

Pierwsze na boisko wybiegły drużyny z Wrześni i Katowic. Było to ich czwarte spotkanie w tym sezonie, a wszystkie do tej pory kończyły się wygraną Lax-Warriors. Różnica bramek zawsze była niewielka, co zapowiadało bardzo zacięte i wyrównane spotkanie o brązowy medal.

Pierwsze dwie bramki strzeliły zawodniczki z Wrześni, ale Walkirie nie pozwoliły im uciec na więcej, niż dwa gole. Czterokrotnie na tablicy wyników pojawiał się rezultat remisowy, a wszystko zdecydowało się w ostatniej kwarcie. Na 10 minut przed końcem spotkania na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszły zawodniczki z Katowic. Drużyna z Wrześni do końca walczyła o odrobienie strat i upragnione zwycięstwo, ale ostatecznie to Walkirie Katowice wygrały ten mecz 9:8 i zajęły najniższe miejsce na podium.

Pojedynek finałowy to kolejne w ostatnich latach spotkanie pomiędzy Poznań Hussars Ladies i zawodniczkami z Wrocławia, od tego sezonu występującymi w barwach Panthers Wrocław. Emocji w tych meczach nigdy nie brakowało, dlatego kibice zgromadzeni na stadionie Polonii Poznań oraz ci oglądający relację przed ekranem mogli być pewni, że zobaczą zacięty pojedynek i damski lacrosse w najlepszym wykonaniu.

Wynik otworzyły Pantery, wychodząc na prowadzenie już w pierwszych sekundach spotkania. Kolejne minuty to już, jednak gra zawodniczek z Poznania, którą mogliśmy obserwować w pierwszych turniejach tego sezonu. Świetna dyspozycja Klaudii Majorczyk na wznowieniach, wysoki pressing i walka o każdą piłkę, skuteczne akcje w ataku i wynik 6:2 na koniec pierwszej kwarty. Druga część spotkania to potwierdzenie znakomitej formy całej poznańskiej drużyny i kolejne bramki, które pozwoliły zejść na długą przerwę z prowadzeniem 9:2. Hat-tricka w pierwszej połowie meczu zdobyła Magdalena Pietrzak. Zawodniczki z Wrocławia starały się odrobić straty, strzelając 5 bramek, jednak Poznanianki nie zamierzały oddać prowadzenia i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Poznań Hussars Ladies 15:7.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodniczkom, trenerom, sędziom oraz kibicom za walkę, emocje i śledzenie rozgrywek w sezonie 2021. Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił i zagrać w lacrosse zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych wszystkich naszych drużyn, ponieważ to tam większość z nich zamieszcza informacje o procesach rekrutacji na przyszły sezon Polskiej Ligi Lacrosse kobiet. Więcej informacji na stronie www.lacrossepolska.com.

Polski Związek Lacrosse istnieje od lipca 2020 roku. W skład organizacji wchodzi regularnie rozgrywana Polska Liga Lacrosse. W lidze męskiej o tytuł Mistrza Polski walczy 6 drużyn męskich: Spartans Oświęcim, Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice, Kraków Kings, Poznań Hussars i Grom Warszawa. W lidze żeńskiej o Mistrzostwo zmagają się 4 drużyny: Walkirie Katowice, Kosynierki Wrocław, Poznań Hussars Ladies i Kraków Queens. Do działań operacyjnych Związku należy także koordynacja reprezentacji Polski lacrosse mężczyzn, kobiet, a także kadry narodowej w box lacrosse, czy odmianie halowej tego sportu.