WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Olimpijskie znaczki pocztowe w sprzedaży od piątku

W piątek 27 lipca, w dniu otwarcia igrzysk w Londynie, Brytyjska Poczta Królewska rozpocznie sprzedaż specjalnej serii znaczków pocztowych o tematyce olimpijskiej.
Polska Agencja Prasowa
Polska Agencja Prasowa

Jedną z flagowych dyscyplin Brytyjczyków jest kolarstwo torowe. Jednak po niedzielnym triumfie Bradleya Wigginsa z grupy Sky w Tour de France apetyty na medal olimpijski wzrosły również jeśli chodzi o wyścig szosowy i jazdę indywidualną na czas.

Seria znaczków ma przy okazji promować znane londyńskie obiekty. W przypadku obrazu przedstawiającego kolarza, przednie koło jego roweru zastępuje obręcz widokowego London Eye usytuowanego vis a vis popularnego Big Bena.

Z kolei przedłużeniem broni szermierza zadającego trafienie jest konstrukcja historycznego mostu London Bridge; biegacz rozpoczyna finisz na koronie Stadionu Olimpijskiego, najdroższej wizytówki i inwestycji w północno-wschodniej dzielnicy Stratford; natomiast wyprostowana sylwetka zawodnika skaczącego do wody zestawiona jest ze smukłą wieżą Tate Modern, brytyjskiego muzeum narodowego międzynarodowej sztuki nowoczesnej.

Obecny podczas prezentacji burmistrz Londynu Boris Johnson, ocenił z dumą: - Nawet bóg Hermes zdejmie z nóg swoje skrzydlate sandały i powierzy przesyłanie listów Brytyjskiej Poczcie Królewskiej, widząc tak piękne znaczki o tematyce olimpijskiej.

Cena każdego wyniesie funt i 28 pensów.

Brytyjska Poczta Królewska zapowiada również specjalną droższą i limitowaną kolekcję znaczków upamiętniających zdobywców złotych medali dla gospodarzy londyńskich igrzysk. Każdy będzie opatrzony czerwono-niebieskim logiem Team GB.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PAP

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.