Grupa B: Francuzki rozbiły Rosjanki

Trójkolorowe pokonując w swoim ostatnim meczu fazy grupowej Rosjanki zapewniły sobie zwycięstwo w grupie B i utrzymały miano niepokonanych na olimpijskim turnieju w Londynie.

Krzysztof Kaczmarczyk

W swoim ostatnim grupowym meczu Francuzki pokonały Rosjanki 65:54 i był to jeden z bardziej łagodnych wymiarów kary. Trójkolorowe jeszcze w czwartej kwarcie prowadziły nawet 63:38, gdy zza łuku celnie przymierzyła Marion Laborde. Końcowe minuty aktualne mistrzynie Europy wygrały jednak zdecydowanie i to uchroniło je przed totalnym zniszczeniem.

Podopieczne Pierre'a Vincenta decydujący cios zadały z początkiem trzeciej kwarty, kiedy to w mgnieniu oka wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę, a największa w tym zasługa Celine Dumerc. Dzięki tej wygranej Trójkolorowe odniosły piaty sukces w grupie, który zapewnił im pierwszą lokatę.

W obozie rosyjskim wszyscy mają nadzieję, że pojedynek z Trójkolorowymi był tym jednym słabszym, jaki przydarza się na turniejach. Borys Sokołowski i jego podopieczne marzą o olimpijskim medalu, a żeby po niego sięgnąć, tak słabego meczu Rosjanki rozegrać już nie mogą.

Pewnie po wygraną sięgnęły Australijki, które szybko ustawiły losy meczu, wygrywając pierwszą kwartę z Kanadyjkami aż 24:10. Ekipa spod znaku Klonowego Liścia zupełnie nie potrafiła przeciwstawić się pod koszem Elizabeth Cambage i Lauren Jackson, które ostatecznie poprowadziły swoją reprezentację do zwycięstwa będąc najskuteczniejszymi zawodniczkami całego meczu.