SportoweFakty
Klasyfikacja medalowa Londyn 2012
MscKrajZłotoSrebroBrązRazem
1USA462929104
2Chiny38272287
3Wielka Brytania28171863
4Rosja24253382
5Korea Południowa138728
6Niemcy11191444
7Francja11101233
8Włochy881127
9Węgry84517
10Australia7161134
11Kazachstan71513
12Japonia6141737
13Holandia66820
14Ukraina55919
15Kuba53614
29Polska22610
Klasyfikacja medalowa wszech czasów letnich Igrzysk Olimpijskich
MscKrajZłotoSrebroBrązRazem
1USA9697716692409
2Rosja (ZSRR, WNP)5734834631519
3Niemcy (RFN, NRD)4164364651317
4Wielka Brytania237272275784
5Francja203222242667
6Chiny201144128473
7Włochy199167186552
8Węgry167153164484
9Szwecja144163176483
10Australia143157181481
17Polska648272218
Medale Polaków Londyn 2012
DyscyplinaZłotoSrebroBrązRazem
01012
01001
00101
00101
00022
00022
00011
00011
Multimedaliści Londyn 2012
MscZawodnikDyscyplinaRazemZłotoSrebroBrąz
1Michael PhelpsPływanie6420
2Missy FranklinPływanie5401
3Allison SchmittPływanie5311
4Ryan LochtePływanie5221
5Alicia CouttsPływanie5131
6Yang SunPływanie4211
7Alija MustafinaGimnastyka sportowa4112
8Dana VollmerPływanie3300
9Nathan AdrianPływanie3210
9Yannick AgnelPływanie3210
9Rebecca SoniPływanie3210
9Ranomi KromowidjojoPływanie3210
13Kai ZouGimnastyka sportowa3201
13Alexandra RaismanGimnastyka sportowa3201
15Kohei UchimuraGimnastyka sportowa3120
15Melanie SchlangerPływanie3120
17Camille MuffatPływanie3111
18Shuang GuoKolarstwo torowe3021
18Ryosuke IriePływanie3021
20Satomi SuzukiPływanie3012
21Gabrielle DouglasGimnastyka sportowa2200
21Serena WilliamsTenis2200
21Usain BoltBiegi2200
21Chen RuolinSkoki do wody2200
21Michael JungJeździectwo2200
21Yunlei ZhaoBadminton2200
21Shiwen YePływanie2200
21Feng ZheGimnastyka sportowa2200
21Wu MinxiaSkoki do wody2200
21Chris HoyKolarstwo torowe2200
21Charlotte DujardinJeździectwo2200
21Laura TrottKolarstwo torowe2200
21Jason KennyKolarstwo torowe2200
21Mohammed FarahBiegi2200
21Matthew GreversPływanie2200
21Elisa Di FranciscaSzermierka2200
37Niccolo CamprianiStrzelectwo2110
37Clement LefertPływanie2110
37Arianna ErrigoSzermierka2110
37Ilia ZacharowSkoki do wody2110
37Chad le ClosPływanie2110
37Victoria PendletonKolarstwo torowe2110
37Shelly-Ann FraserBiegi2110
37Chen YibingGimnastyka sportowa2110
37He ZiSkoki do wody2110
37Amaury LeveauxPływanie2110
37Mckayla MaroneyGimnastyka sportowa2110
37Qin KaiSkoki do wody2110
37Andy MurrayTenis2110
50David BoudiaSkoki do wody2101
50Jin Jong-ohStrzelectwo2101
50Sandra AuffarthJeździectwo2101
50Valentina VezzaliSzermierka2101
50Tirunesh DibabaBiegi2101
50Laura BechtolsheimerJeździectwo2101
50Wiktoria AzarenkaTenis2101
50Anna MearesKolarstwo torowe2101
50Sun YujieSzermierka2101
50Brendan HansenPływanie2101
50Mike BryanTenis2101
50Sandra IzbasaGimnastyka sportowa2101
50Oussama MellouliPływanie2101
63Marcel NguyenGimnastyka sportowa2020
63Emily SeebohmPływanie2020
63Yohan BlakeBiegi2020
63Inna Osypenko-RadomskaKajakarstwo2020
63Mireia Belmonte GarciaPływanie2020
63Sarah HammerKolarstwo torowe2020
63Aleksandra HerasimieniPływanie2020
63Gregory BaugeKolarstwo torowe2020
63Wiktoria KomowaGimnastyka sportowa2020
63Cullen JonesPływanie2020
73James MagnussenPływanie2011
73Bronte BarrattPływanie2011
73Maximilian LevyKolarstwo torowe2011
73Adelinde CornelissenJeździectwo2011
73Vivian CheruiyotBiegi2011
73Maria PasiekaGimnastyka sportowa2011
73Will ClayeSkok w dal2011
73Marleen VeldhuisPływanie2011
73Elizabeth BeiselPływanie2011
73Christian SprengerPływanie2011
73Takeshi MatsudaPływanie2011
73Catalina PonorGimnastyka sportowa2011
73Denis AbljazinGimnastyka sportowa2011
73Louis SmithGimnastyka sportowa2011
73Carmelita JeterBiegi2011
73Kim CrowWioślarstwo2011
89Ołena KostewyczStrzelectwo2002
89Max WhitlockGimnastyka sportowa2002
89Aya TerakawaPływanie2002
89Olga ŻabielińskaKolarstwo2002
Klasyfikacja medalowa Pekin 2008
MscKrajZłotoSrebroBrązRazem
1Chiny512128100
2USA363836110
3Rosja23212872
4Wielka Brytania19131547
5Niemcy16101541
6Australia14151746
7Korea Południowa1310831
8Japonia961025
9Włochy8101028
10Francja7161841
11Ukraina751527
12Holandia75416
13Kenia64414
14Jamajka63211
15Hiszpania510318
16Białoruś451019
0<b>Polska</b>36110
Piłka nożna mężczyzn, grupa B
MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Meksyk32103:07
2Korea Południowa31202:15
3Gabon30211:32
4Szwajcaria30122:41
Piłka nożna mężczyzn, grupa C
MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Brazylia33009:39
2Egipt31116:54
3Białoruś31023:63
4Nowa Zelandia30121:51
Piłka nożna mężczyzn, grupa D
MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Japonia32102:07
2Honduras31203:25
3Maroko30212:32
4Hiszpania30120:21
Piłka nożna kobiet, grupa E
MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Wielka Brytania33005:09
2Brazylia32016:16
3Nowa Zelandia31023:33
4Kamerun30031:110
Piłka nożna kobiet, grupa F
MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Szwecja31206:35
1Japonia31202:15
3Kanada31116:44
4RPA30121:71
Piłka nożna kobiet, grupa G
MDrużynaMZRPBramkiPkt
1USA33008:29
2Francja32018:46
3Korea Północna31022:63
4Kolumbia30030:60
Koszykówka, Grupa A - kobiety
MDrużynaMZP+-PKT
1USA55046227910
2Turcja5413433169
3Chiny5323463638
4Czechy5233463327
5Chorwacja5143243796
6Angola5052433955
Koszykówka, Grupa B - kobiety
MDrużynaMZP+-PKT
1Francja55035631910
2Australia5413533229
3Rosja5322602438
4Kanada5233283327
5Wielka Brytania4032612944
6Brazylia4042512884
Koszykówka, Grupa A - mężczyźni
MDrużynaMZP+-PKT
1USA55058939810
2Francja5413763789
3Argentyna5324484248
4Litwa5233953997
5Nigeria5143384566
6Tunezja5053204115
Koszykówka, Grupa B - mężczyźni
MDrużynaMZP+-PKT
1Rosja5414003599
2Brazylia5414033499
3Hiszpania5324143948
4Australia5324103738
5Wielka Brytania5143804056
6Chiny5053134395