Tajemnicze zniknięcie rosyjskiej łyżwiarki. Nurkowie szukali jej ciała

Alina Gorbaczowa pokłóciła się z trenerką, opuściła trening i... przepadła. W sprawę zaginięcia 16-latki zaangażowani zostali nawet nurkowie, którzy przeszukali rzekę w Moskwie. Później uchwycono ją na monitoringu. Odnaleziono ją dopiero w... kinie.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Alina Gorbaczowa Getty Images / Sefa Karacan/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Alina Gorbaczowa
Tę niezwykle tajemniczą sprawę w Rosji opisują tamtejsze media, w tym serwis sports.ru. Alina Gorbaczowa to młoda, bo raptem 16-letnia, utalentowana łyżwiarka figurowa. O jej możliwościach świadczy fakt, że jest aktualną mistrzynią Rosji juniorek.

W poniedziałek dziewczyna miała pokłócić się ze swoją trenerką, Sofią Fedczenko. Zabrała swoje rzeczy i wyszła. Jak przekazał rosyjski portal, miała przy sobie telefon, tablet i granatowy plecak. Zawodniczka po tym, jak opuściła trening kilka minut przed godziną 19, zapadła się pod ziemię. Jakiekolwiek próby kontaktu z nią okazały się bezskuteczne. Zgłoszono zaginięcie 16-latki, po czym rozpoczęto jej poszukiwania.

W związku z tym, że pojawiły się informacje o znalezieniu jej rzeczy na nabrzeżu w pobliżu rzeki Moskwy, w sprawę zaangażowano nurków. Przeszukane zostały dwa rzeczne odcinki o wymiarach 30 na 30 i 50 na 50 metrów. Pod uwagę wzięto bowiem najgorszy scenariusz, czyli utonięcie dziewczyny. Ciała Gorbaczowej jednak nie znaleziono.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #7. Nikola Horowska ozłocona. "Przeżywałam w tym roku trudne chwile"

Blisko dwie godziny później poinformowano z kolei, że w okolicach godziny 13 we wtorek, poszukiwana dziewczyna miała zostać uchwycona przez monitoring w kawiarni położonej przy jednej z autostrad. Na krótkim, 13-sekundowym nagraniu widać, jak 16-latka zabiera wspomniany granatowy plecak oraz kubek z napojem i opuszcza lokal.

Materiał trafił na rosyjski serwis Telegram w nadziei, że ktoś z oglądających rozpozna Alinę Gorbaczową i dzięki temu pomoże ustalić, gdzie obecnie przebywa.

Jej dalsze losy nie były bowiem znane. "Ustalenie miejsca pobytu dziewczynki jest pod kontrolą moskiewskiej prokuratury" - napisano w komunikacie, który został zamieszczony przez serwis sports.ru.

We wtorek wieczorem rosyjskie media poinformowały, że sprawa ma swój finał. Jak przekazał serwis sport-express.ru, 16-latka została zlokalizowana w jednym z moskiewskich kin.

"Dzięki skoordynowanej pracy moskiewskiej prokuratury, ustalono lokalizację 16-letniej zawodniczki w kinie jednego z centrów handlowych. Według wstępnych informacji, nie zostały podjęte wobec niej żadne działania niezgodne z prawem. Obecnie nic nie zagraża jej życiu i zdrowiu" - cytuje rosyjską prokuraturę portal.

Czytaj również:
Szokujące obrazki z Mount Everest
W niezwykły sposób pamięta o mężu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×