Jej zaginięcie poruszyło Rosję. 16-latka wreszcie zabrała głos

Alina Gorbaczowa przepadła jak kamień w wodę krótko po treningu. 16-letnia łyżwiarka z Rosji już się odnalazła i zabrała głos. W instagramowym wpisie uspokoiła wszystkich tych, którzy martwią się jej sytuacją.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Alina Gorbaczowa Instagram / Alina Gorbaczowa / Alina Gorbaczowa
Niemałym echem odbiło się zaginięcie Alina Gorbaczowej. Z pojawiających się ustaleń medialnych wynikało, że 16-letnia łyżwiarka figurowa pokłóciła się z trenerką Sofią Fedczenko, opuściła trening i przepadła.

W poszukiwania dziewczyny zaangażowani zostali nawet nurkowie, którzy przeszukali rzekę w Moskwie. Później uchwycono ją na monitoringu, natomiast ostatecznie Gorbaczowa została odnaleziona w... kinie (czytaj więcej >>>).

Dlaczego Gorbaczowa przez jakiś czas z nikim się nie kontaktowała? Tego nie wiadomo. Alina postanowiła jednak zabrać głos i zapewniła, że u niej wszystko w porządku.

"Przepraszam, że wszystkich zdenerwowałam i sprawiłam, że martwiliście się o mnie. Teraz wszystko jest dobrze, jestem w domu z ulubionym trenerem i mamą" - poinformowała na Instagramie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozum na boisku. O tym golu będą chciały zapomnieć

"Nie martwcie się. Moja akcja nie ma nic wspólnego z łyżwiarstwem figurowym. Będę trenować ze Sofią Anatolijewną i nadal zamierzam zachwycać was kolejnymi występami. Wszyscy mamy się dobrze. Nie wierzcie mediom i blogerom" - zaapelowała Rosjanka.

Ojciec łyżwiarki Dmitrij Gorbaczow udzielił wywiadu portalowi sports.ru. W trakcie rozmowy wyznał, że jego córka będzie kontynuować karierę sportową. Przypomniał też, że na jej poczynania sportowe wpłynął uraz, którego nabawiła się w lipcu.

- Powiedzmy, że nie wszystko układa się odpowiednio, więc wszyscy są na skraju wytrzymałości. Z trenerką nie było żadnej kłótni. To tylko nerwy. Teraz z moją córką jest już wszystko w porządku. Będzie kontynuować karierę sportową. Ona naprawdę tego chce - podsumował.

Czytaj także: > Wiadomo, co zniszczyła powódź. Adam Małysz w pierwszej rozmowie po dramacie >Trzy dni walczyli ze skutkami żywiołu. Małysz przekazał nowe wieści
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×