MP w łyżwiarstwie szybkim. Karolina Bosiek i Artur Janicki ze złotymi medalami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Karolina Bosiek

Karolina Bosiek wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 3000 metrów. Na 5000 metrów triumfował Artur Janicki.

[tag=60731]

Magdalena Czyszczoń[/tag] nie obroniła mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na 3000 metrów. 24-latka w ogóle nie stanęła na starcie rywalizacji ze względu na kontuzję. Podczas jednego ze zgrupowań Czyszczoń pechowo złamała rękę.

Pod jej nieobecność mistrzostwo Polski wywalczyła Karolina Bosiek, pokonując dystans w czasie 4:18,00. Srebrny medal zdobyła Natalia Czerwonka (4:20,46), a podium uzupełniła Karolina Gąsecka (4:25,36).

– To zwycięstwo to taki krok do przodu. Ten sezon zaczęłam dużo lepiej niż poprzedni. Jest mniej doświadczonych zawodniczek, bardziej startujemy w gronie rówieśników, ale młodzi zawodnicy są zawzięci. Fajnie, że wygrałam z Natalią, ale żeby poczuć się lepiej musiałabym z nią wygrać 1500 metrów - powiedziała Bosiek, cytowana przez pzls.pl.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyła rywalizacja na 5000 metrów mężczyzn, bo o złotym medalu zadecydowały zaledwie dwie setne sekundy. Mistrzem Polski na tym dystansie został Artur Janicki (6:39,86), minimalnie od niego gorszy okazał się Szymon Palka (6:39,88), a brąz zdobył Adrian Wielgat (6:44.77). Rywalizacja była tym ciekawsza, że Janicki i Palka stoczyli walkę o mistrzostwo jadąc w jednej parze.

Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim potrwają do niedzieli.