Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

SZCZĘK ŁAŃCUCHÓW NA BITEWNYM POLU

W tej rozgrywanej w Ciechanowie bitwie orężem były wykute ze stali mięśnie, nieludzka kondycja i odwaga, która charakteryzuje największe bohaterki oraz bohaterów. Na zażarte zmagania śmiałków spoglądał Cezary Zamana.

AB
Cisowianka Mazovia MTB Matahon Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Jednak nim pierwsze opony MTB wzbiły pył, a ludzkie mięśnie wprawiły rowerowe machiny w ruch, miasteczko zlokalizowane obok Zamku Książąt Mazowieckich pulsowało pozytywną atmosferą. Przyjeżdżające licznie zawodniczki oraz zawodnicy cieszyli się każdą chwilą maratonowego dnia, wciąż mając w pamięci ubiegłoroczny, mizerny sezon. Sporo radości miały też dzieci, na które czekały i darmowe zawody z Rybką MiniMini, i całkiem poważne ściganie się na dystansie Hobby.

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Sporym zainteresowaniem cieszył się również dystans Fit. Pokonanie tej trasy nie wymagało szczególnych umiejętności bądź kondycji. Co nie oznacza faktu, że nie dawało satysfakcji czy nie niosło ze sobą kilku naprawdę zapadających w pamięć widoków. Przecież nie wszyscy w sportowym królestwie MTB muszą od razu być rycerzami i marzyć o pokonaniu smoka. Niektórym wystarczy rekreacyjna, pozbawiona przygód przejażdżka.

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Miejsce dla tych najodważniejszych było bowiem w peletonie ustawiającym się na wyprawę po dystansach Pro i ½ Pro. To najeżone terenowymi przeszkodami, zakrętami i przewyższeniami trasy, które powstały przy współpracy Cezarego Zamany i zawodników 3S Bike Team Ciechanów. A ci, jak na sportowców, którzy w ciechanowskich potach wylali morze potu i zużyli tam niejedną tarczę czy łańcuch, wiedzieli, jak podkręcić poziom trudności.

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Najlepiej na placu boju na królewskim dystansie Pro wśród pań poradziła sobie Anna Ostrowska (2:56:06, S3 Bike Team Ciechanów), a wśród panów Paweł Słupek (2:28:15, 3S Bike Team Ciechanów). O drugie miejsce toczyła się zażarta bitwa, którą na swą korzyść rozstrzygnął Karol Rumsicki (2:31:09, SuperDrob Bike Team), wyprzedzając Marcina Lange (2:31:10, S3 Bike Team Ciechanów). Na dystansie ½ Pro zwyciężczynią była Maria Chrzanowska (1:57:26, Mitutoyo AZS Wratislavia), która zostawiła w tyle Bożenę Wachnik (2:04:13, SuperDrob Bike Team) oraz Alicję Fedejko (2:10:54, SuperDrob Bike Team). W męskim peletonie na tym dystansie po laur triumfatora sięgnął Adam Płoski (1:33:57, S3 Bike Team Ciechanów), minimalnie wyprzedzając Michała Wyżlica (1:33:58, Kolarski.eu). Trzeci zameldował się Bartosz Naczyk (1:43:04, Kolarski.eu).

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

„Zawodniczki i zawodnicy dali piękny przykład sportowego ducha walki. Ich zapał do rozprawiania się z kolejnymi przeszkodami nie gasł ani na chwilę. Wręcz przeciwnie, żar w ich oczach i ogień w nogach z każdym kilometrem robił się większy i większy” – podkreślał Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Widać, że sportowy duch w kolarskim narodzie nie ginie” – dodaje triumfator Tour de Pologne. Za zapewnienie tak dobrych warunków do rywalizacji należy szczególnie podziękować przedstawicielom Urzędu Miasta Ciechanów, a zwłaszcza Prezydentowi Miasta Krzysztofowi Kosińskiemu.

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Kolejny maraton spod znaku czerwonej „M” 1 sierpnia w Brodnicy. Nie oznacza to jednak, że sportowcy mają miesiąc przerwy. W międzyczasie odbędą się dwa duże wydarzenia MTB. To rozgrywana w Beskidzie Małym i z bazą w Wadowicach etapówka Gwiazda Południa (9-11 lipca), a także kultowa już Mazovia 24H MTB Marathon (17-18 lipca) w Janowie Lubelskim. Zapisy na oba wydarzenia już trwają (https://sts-live.pl/zamanagroup).

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cisowianka Mazovia MTB Matahon Cisowianka Mazovia MTB Matahon

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×