Jest nowy ranking UFC. Zaskoczenie ws. Mateusza Gamrota

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Gamrot nie zdołał przedłużyć swojej serii wygranych pojedynków w UFC do pięciu. Sposób na niego podczas gali UFC 280 znalazł Beneil Dariush. Pomimo tego Polak... zdołał awansować w rankingu.

Podczas gali UFC 280 w Abu Zabi Mateusz Gamrot musiał uznać wyższość Amerykanina Beneila Dariusha. O wszystkim zadecydowali sędziowie, którzy punktowali 30-27, 30-27 i 29-28 dla rywala "Gamera".

Według obserwatorów walka była jednak zdecydowanie bardziej wyrównana, niż wskazuje na to werdykt sędziowski.

"Rywalizacja ze ścisłą czołówką światową nie wybacza najmniejszych błędów... Ale nie spocznę dopóki nie zdobędę złota! Szczyt jest blisko, ale jeszcze nie teraz" - napisał nasz wojownik w mediach społecznościowych.

Gamrot przegrał po raz pierwszy po serii czterech kolejnych zwycięstw. Okazuje się, że pomimo tego awansował w rankingu UFC z 9. na 8. pozycję.

O dwie lokaty podskoczył z kolei jego pogromca. Dariush aktualnie jest czwarty. O pozycję niżej - na trzynastą - spadł z kolei Conor McGregor. Tytuł mistrza należy z kolei do Islama Machaczewa.

Dla "Gamera" pojedynek z Dariushem był szóstą walką w UFC. Jego aktualny bilans to cztery wygrane i dwie porażki. Oprócz Amerykanina sposób na niego znalazł jeszcze Guram Kutateladze podczas debiutanckiego starcia Polaka w tej organizacji.

Aktualny ranking kategorii lekkiej UFC:

# Zawodnik
MistrzIslam Machaczew
1Charles Oliveira
2Dustin Poirier
3Justin Gaethje
4Beneil Dariush
5Michael Chandler
6Rafael Fiziev
7Rafael Dos Anjos
8Mateusz Gamrot
9Arman Tsarukyan
10Jalin Turner

Zobacz także: Klasa Beneila Dariusha po walce z Gamrotem. "Jest dużo twardszy niż myślałem" To dlatego Gamrot przegrał walkę z Dariushem. Jan Błachowicz wskazał trzy klucze

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Mateusz Gamrot przegrał walkę z Beneilem Dariushem. Jan Błachowicz wskazał trzy klucze

Źródło artykułu: