Kosmos! Wiadomo, ile za hitową walkę zarobią Pudzianowski i Chalidow

Wow, co za kwoty! "Super Express" podał, ile Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow zarobią za hitową walkę podczas zbliżającego się wielkimi krokami XTB KSW 77. Gala odbędzie się w Gliwicach.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Pudzianowski i Chalidow Materiały prasowe / kswmma.com / Pudzianowski i Chalidow
- Mogę tylko potwierdzić, że jest to na pewno najdroższa walka w historii europejskiego MMA - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" Martin Lewandowski, współwłaściciel organizacji KSW. Kwot jednak nie ujawnił. To zrobili za to dziennikarze "SE".

Z ich informacji wynika, że Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow zarobią za ten pojedynek w sumie ponad 3 mln zł.

- UFC płaci im określony procent wpływów z pay-per-view, więc na to wynagrodzenie zrzucają się de facto też widzowie. W naszym przypadku federacja KSW pokrywa te gaże w stu procentach - dodał Lewandowski w rozmowie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rzucał przez całe boisko. Pięć razy. Coś niesamowitego!

Pudzianowski do tej pory stoczył w MMA 25 pojedynków, z czego 17 wygrał przed czasem, 12 przez nokaut. 45-latek do konfrontacji z Mamedem Chalidowem przystąpi po efektownym triumfie nad Michałem Materlą.

Chalidow powróci do klatki po rocznej przerwie. Wojownik pochodzący z Czeczenii został ciężko znokautowany na KSW 65 przez Roberto Soldicia. Jego dalsza kariera w MMA stała po tym starciu pod znakiem zapytania, a dalszych pojedynków odradzali mu lekarze. Ambicja i wola walki u 42-latka zwyciężyły.

To będzie wielkie wydarzenie w historii KSW. Nigdy wcześniej organizacja ta nie zorganizowała walki dwóch legend. Każdy z nich ma coś do udowodnienia. Pojedynek odbędzie się na gali KSW w Gliwicach, a ta zaplanowana jest na 17 grudnia. Bilety na to wydarzenie są wyprzedane.

Wszystkie gale KSW można od teraz oglądać w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, krajach Nordyckich i Bałtyckich wyłącznie w Viaplay. Wszędzie indziej na KSWTV.com.

Zobacz też:
Rosjanie chwalą Błachowicza. "Wspaniały człowiek"
Pozostała jedna niewiadoma. Tak prezentuje się karta walk XTB KSW 77

Czy Mamed Chalidow znokautuje Mariusza Pudzianowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×