Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rosjanin dożywotnio zdyskwalifikowany. Skandaliczne zachowanie

Podczas gal MMA w Rosji dzieją się różne nietypowe sytuacje. Tego już jednak było za wiele. Władze Hardcore Fighting Championship zdecydowały się dożywotnio zdyskwalifikować Timura Abdurachamowa.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Timur Abdurachamow (z lewej) YouTube / Na zdjęciu: Timur Abdurachamow (z lewej)
Rosyjskie MMA widziało już prawdopodobnie wszystko, co tylko można sobie wymyślić w oktagonie. Panują tam dosyć luźne zasady jeśli chodzi o organizację nie tylko freakowych walk. Jednak pewną granicę przekroczył Timur Abdurachamow. Wobec Rosjanina wyciągnięto poważne konsekwencje.

13 grudnia podczas konferencji prasowej Hardcore Fighting Championship Aburachamow nie utrzymał nerwów na wodzy i zaatakował Javida Rzajewa. Ten zaproponował Rosjaninowi walkę i obaj stanęli twarzą w twarz.

- Jesteś gotowy? - zapytał Rzajew. - Oczywiście, że tak - odparł Aburachamow. - Jestem gotowy do walki z tobą - rzucił Rzajew. - Cóż, walczymy - odpowiedział Rosjanin. Po kilku sekundach Aburachamow prawym sierpowym uderzył Rzajewa, a ten padł niczym rażony piorunem. Zaatakowany wojownik doznał wstrząśnienia mózgu.

ZOBACZ WIDEO: KSW chce takiej walki Chalidowa. Szef organizacji rzuca pomysł!
Wtedy organizacja wydała oświadczenie, w którym kategorycznie sprzeciwiła się takiemu niesportowemu zachowaniu. To jednak nie był koniec. Kilka dni później Aburachamow wszedł do oktagonu po zwycięskiej walce Mohameda Here'a i po wymianie zdań uderzył przeciwnika. Kameruńczyk miał po tym uderzeniu podwójne otwarte złamanie szczęki z przemieszczeniem.

Za takie zachowanie na Aburachamowa nałożono dożywotnią dyskwalifikację, która ma obowiązywać nie tylko w HFC, ale także i innych organizacjach zajmujących się sztukami walki. Całą sytuację można zobaczyć w poniższym filmiku od 26:30.

Czytaj także:
Nie żyje legendarny wojownik MMA. Miał dopiero 45 lat
Joanna Jędrzejczyk wyjedzie z kraju po Nowym Roku. Chce odnaleźć "siebie"

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (11)
 • Olex Zgłoś komentarz
  Pewnie ta ruska qrwa,dopiero wróciła z Bahmutu,albo Mariupola,bo tam są prawdziwi rosjanie.Miał półglówek szczęście, że go Ukraińcy nie trafili.A tak a propo zawody w rosji powinny
  Czytaj całość
  odbywać się na Kamczatce i żaden normalny nie powinien tam być.
  • _ Zgłoś komentarz
   UWAGA! Niejaki KotEnio to sowiecki bot!!
   • Tomasz Sobczak Zgłoś komentarz
    Na trybunach nie widzę efektów sankcji czy też strat na froncie a wręcz przeciwnie, rosjanie świętnie się bawią. Taki jakby dysonans jest zauważalny pomiędzy informacjami politycznymi
    Czytaj całość
    a sportowymi...trochę to dziwne.
    • teddy788 Zgłoś komentarz
     Typowy sowiecki podczlowiek o mózgu kolibra.
     • TheGoodGuy Zgłoś komentarz
      Wielkość mózgu odwrotnie proporcjonalna do siły uderzenia. I zbyt głupi aby zrozumieć nawet ze niezależnie od swojej siły fizycznej pozostanie zawsze tylko durnym, bezwartościowym
      Czytaj całość
      smi***em. Jedyne dobre przeznaczenie to jako dodatkowe kilogramy mięsa armatniego na froncie donbaskim.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×