Ponad 400 walk w jeden dzień! 7. Mistrzostwa MMA przyciągnęły wielu zawodników

W minioną sobotę, 27 maja, w Grodzisku Mazowieckim odbyły się 7. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło ponad pół tysiąca amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Kamil Zejma
Kamil Zejma
W Grodzisku Mazowieckim odbyły się 7 Mistrzostwa MMA Materiały prasowe / W Grodzisku Mazowieckim odbyły się 7. Mistrzostwa MMA
Podczas 7. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w czterech klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Zgłosiło się na nie ponad 530 osób, z tego blisko 60 pań. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych ponad 450 zawodników i zawodniczek reprezentujących blisko 120 klubów. Przez cały dzień w czterech klatkach odbyło się ponad 400 pojedynków.

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie Stowarzyszenia MMA Polska pod tym linkiem.

Stowarzyszenie MMA Polska po raz pierwszy w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Grodziska Mazowieckiego. Wcześniejsze zawody odbyły się 4 marca Warszawie. 7. Mistrzostwa MMA były drugim z cyklu turniejów zaplanowanych przez MMA Polska na rok 2023. Zmagania amatorskich fighterów zorganizowane zostały w hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej działającej pod skrzydłami Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

ZOBACZ WIDEO: Awantura w Moskwie. Jurkowski zdradza, co się działo po walce Błachowicza

Transmisję z zawodów można było przez cały dzień oglądać na kanale Stowarzyszenia MMA Polska w serwisie YouTube. Finały poszczególnych kategorii były transmitowane na Kanale Sportowym i zostaną opublikowane na stronie internetowej stacji TVP Sport. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Grodziska Mazowieckiego - Grzegorz Benedykciński.

7. Mistrzostwa MMA były ostatnią szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed powołaniem zawodników do pierwszej kadry Polski kadetów oraz nowego składu kadry juniorów i seniorów. Już 2 sierpnia w Abu Zabi kadra kadetów rozpocznie rywalizację o medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023.

Czytaj także:
Następny próg przekroczony! Mnóstwo biletów sprzedanych na XTB KSW Colosseum 2
Dramatyczne chwile w ringu. Pięściarz potrzebował tlenu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×