Walka otwarcia XTB KSW Colosseum 2 za nami. Zdecydowali sędziowie

W pierwszym pojedynku gali XTB KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym kibice zobaczyli 15-minutowe starcie. Mariusz Joniak (11-4) okazał się lepszy od bardziej doświadczonego Sebastiana Romanowskiego (14-11-1).

Waldemar Ossowski
Mariiusz Joniak pokonał Sebastiana Romanowskiego w walce otwarcia XTB KSW Colosseum 2 Twitter / Mariiusz Joniak pokonał Sebastiana Romanowskiego w walce otwarcia XTB KSW Colosseum 2
W pierwszej rundzie Romanowski i Joniak toczyli wyrównany bój w stójce. Zawodnik z Bielawy skupiał się przede wszystkim na osłabieniu nóg rywala niskimi kopnięciami.

W drugim starciu Joniak zarysował swoją przewagę świetną postawą w walce parterowej. Reprezentant Bebson Gold Team próbował poddać przeciwnika, ale bez powodzenia. Podobnie w trzeciej rundzie - przewaga debiutanta w KSW rosła, a Joniak miał pojedynek pod kontrolą, nie dając rywalowi wstać spod siebie i spuszczając ciężkie ciosy na twarz zawodnika Berserker's Team.

Po 15 minutach walki otwarcia XTB KSW Colosseum 2 Mariusz Joniak pokonał decyzją sędziów Sebastiana Romanowskiego. Były zawodnik FEN odniósł siódme zwycięstwo z rzędu.

Gala XTB KSW Colosseum 2 trwa w Viaplay. W walce wieczoru Mamed Chalidow zmierzy się ze Scottem Askhamem. Wcześniej w okrągłej klatce dojdzie m.in. do starć Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką czy Mariana Ziółkowskiego z Salahdine'em Parnasse'em.

Mistrzowska walka zdjęta z KSW na PGE Narodowym!
Poruszające wyznanie Artura Szpilki. "Myślałem o samobójstwie"