Popis Rutkowskiego na PGE Narodowym. Walczył jak profesor

Daniel Rutkowski (16-3) pokazał się ze świetnej strony w konfrontacji z Adamem Soldajewem (7-2). Były mistrz organizacji FEN i Babilon MMA pokazał miejsce w szeregu utalentowanemu rywalowi.

Waldemar Ossowski
Daniel Rutkowski Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Daniel Rutkowski
Rutkowski od początku prezentował się lepiej na tle pasywnego rywala. Radomianin wywierał presję, spychał rywala pod siatkę i kontrolował walkę w klinczu w pierwszej rundzie. W dwóch kolejnych odsłonach starcia 33-latek punktował Soldajewa także w stójce i bez większego trudu sprowadzał przeciwnika do parteru.

Po 15 minutach boju na szczycie kategorii piórkowej decyzja sędziów była formalnością. Jednogłośnie na punkty zwyciężył Daniel Rutkowski, który odniósł czwarte zwycięstwo w klatce KSW. Ta wygrana powinna mu zagwarantować w niedalekiej przyszłości ponowną szansę walki o pas.

Rutkowski to były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi piórkowej KSW. W okrągłej klatce stoczył do tej pory cztery pojedynki i uległ jedynie aktualnemu czempionowi, Salahdine'owi Parnasse'owi. Przegrana ta przerwała niesamowitą serię czternastu walk bez porażki w wykonaniu popularnego "Rutka". Po walce o pas Daniel pokonał Reginaldo Vieirę, a w grudniu zeszłego roku wygrał z Lom-Alim Eskijewem.

Gala XTB KSW Colosseum 2 trwa w Viaplay. W walce wieczoru Mamed Chalidow zmierzy się ze Scottem Askhamem. Wcześniej w okrągłej klatce dojdzie m.in. do starć Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką czy Mariana Ziółkowskiego z Salahdine'em Parnasse'em.

Mistrzowska walka zdjęta z KSW na PGE Narodowym!
Poruszające wyznanie Artura Szpilki. "Myślałem o samobójstwie"