To wydawało się niemożliwe. Zobacz, co zrobił rywal Błachowicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Roach / Zuffa LLC / Jan Błachowicz i Alex Pereira
Getty Images / Mike Roach / Zuffa LLC / Jan Błachowicz i Alex Pereira
zdjęcie autora artykułu

Alex Pereira, najbliższy rywal Jana Błachowicza, zszokował wszystkich. W kilka godzin po oficjalnym ważeniu przed galą UFC 291 zmienił się diametralnie. Przypomnijmy, że walka Brazylijczyka z Polakiem już w nocy z soboty na niedzielę.

W tym artykule dowiesz się o:

- Nie zdziwiłbym się, gdyby w dniu walki Pereira był cięższy ode mnie - mówił w programie "Klatka po klatce" Jan Błachowicz na temat swojego rywala.

I słowa Polaka były prorocze. Takiego jednak "wyniku" Alexa Pereiry chyba się nie spodziewał. To bowiem totalny szok dla wszystkich.

Co prawda już na oficjalnym ważeniu "Poatan" okazał się nieznacznie cięższy od naszego wojownika - wniósł na wagę o 0,5 funta więcej (w przeliczeniu 0,23 kg) - o tyle kilka godzin później Brazylijczyk ważył już zdecydowanie więcej.

Ile konkretnie? Ponad 10 kilogramów! Jego waga wzrosła z 205,5 funta do 228 funtów, co daje w przeliczeniu 103,4 kilogramy.

Dodajmy, że dla Pereiry walka z Błachowiczem będzie debiutem w kategorii półciężkiej. Brazylijczyk jest byłym mistrzem UFC w kategorii średniej. Postanowił jednak przejść wyżej.

Gala UFC 291 z walką Błachowicz - Pereira (zwycięzca uzyska status oficjalnego pretendenta do tytułu w kategorii półciężkiej) będzie transmitowana w Polsacie Sport w nocy z 29 na 30 lipca. Początek studia o 3.00. Polak ma wejść do oktagonu ok. godz. 5:30.

Zobacz także: "Wygra przez nokaut". Joanna Jędrzejczyk o walce Błachowicza z Pereirą "Uderza mocniej". Adesanya wytypował walkę Błachowicza z Pereirą

ZOBACZ WIDEO: Mieczkowski prosto z mostu po KSW: byłem w szoku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty