Czesko-ukraińska walka na gali KSW 87

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Filipa Macka z Sebastianem Przybyszem
Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Filipa Macka z Sebastianem Przybyszem
zdjęcie autora artykułu

W starciu wagi koguciej gali KSW 87 Filip Macek, jeden z najbardziej doświadczonych i najlepszych czeskich zawodników tej kategorii wagowej, zmierzy się z pochodzącym z Ukrainy Oleksiejem Polisczukiem. Do pojedynku dojdzie 14 października w Trzyńcu.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=88319]

Filip Macek[/tag] to były mistrz czeskiej organizacji GCF oraz eks pretendent do tytułu czesko-słowackiej marki Oktagon.

KSW zadebiutował w maju tego roku, ale musiał uznać wyższość Sebastiana Przybysza. W zawodowym MMA rywalizuje od roku 2010. Do dziś stoczył aż 46 pojedynków.

Macek słynie ze świetnych umiejętności parterowych. 24 walki skończył przed czasem, aż w 20 z nich poddał swoich rywali, a 16 razy wygrywał już w pierwszej rundzie. Większość starć stoczył w Czechach, ale bił się również w Danii, Polsce, Finlandii, Niemczech, Rosji, Tadżykistanie, Anglii i na Słowacji.

ZOBACZ WIDEO: Kto rywalem Artura Szpilki na gali KSW? "Świetna walka"

Oleksiej Polisczuk, mistrz organizacji Armia Fight Night, również stoczy swój drugi pojedynek w KSW. Po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w październiku roku 2022 i przegrał na punkty z Adamem Soldajewem. Przed tym starciem pochodzący z Ukrainy zawodnik był na fali trzech wygranych z rzędu.

Z dziesięciu zwycięstw, które zdobył w zawodowym MMA, siedem zanotował przed czasem, a cztery już w pierwszej rundzie walki. Polisczuk większość swoich walk stoczył do tej pory na Ukrainie, ale bił się również na Malcie i w Polsce.

Walka wieczoru | Main event 120,2 kg/265 lb: Darko Stošić #1 (18-6, 12 KO, 1 Sub) vs. Michal Martínek #3 (10-4, 6 KO, 1 Sub)

Karta główna | Main card 70,3 kg/155 lb: Roman Szymański #3 (17-7, 4 KO, 4 Sub) vs. Leo Brichta #7 (11-3 1NC, 5 KO, 4 Sub) 61,2 kg/135 lb: Filip Macek #4 (27-18-1, 4 KO, 20 Sub) vs. Oleksii Polishchuk (10-4, 2 KO, 5 Sub)

Czytaj także: Mariusz Joniak zawalczy na KSW 86! Przywita w klatce niepokonanego Serba Zobacz fotorelację z ceremonii ważenia przed galą FEN 49

Źródło artykułu: Informacja prasowa