U szczytu kariery walczył z Witalijem Kliczko. Teraz Clout MMA

Wielkimi krokami zbliża się Clout MMA 2. Organizatorzy pochwalili się, że pod koniec października w Płocku do oktagonu wejdzie Albert Sosnowski. To kolejny bokser, który przerwał emeryturę dla freak fightów i powalczy u Sławomira Peszki.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Sławomir Peszko i zapowiedź kolejnej walki w Clout MMA Instagram / Sławomir Peszko i zapowiedź kolejnej walki w Clout MMA
Spekulacje nabrały potwierdzenia - Albert Sosnowski kolejnym pięściarzem, który zdecydował się wejść do klatki pomimo faktu, że od kilku lat był poza czynnym sportem.

44-latek podpisał umowę z Clout MMA i stanie do walki już 28 października w Płocku, gdzie odbędzie się Clout MMA 2. Jego rywalem będzie Remigiusz "Remi" Gruchała.

"Albert walczył z jednym z legendarnych braci Kliczko o pas mistrza świata w boksie. W trakcie kariery nokautował aż 30 rywali! Siły w łapie wciąż nie brakuje" - napisano w mediach społecznościowych organizacji.

"Boks, małe rękawice... Nokaut będzie wisiał w powietrzu" - napisano o jego pojedynku z wspomnianym "Remim".

Sosnowski w swojej zawodowej karierze był mistrzem świata organizacji WBF czy mistrzem Europy EBU.

Swój najbardziej prestiżowy pojedynek w karierze stoczył w Niemczech, konkretnie w Gelsenkirchen na Veltins-Arenie. Zmierzył się wtedy z Witalijem Kliczko. Ukrainiec znokautował Polaka w 10 rundzie.

"Dragon" przygodę z zawodowym boksem zakończył w 2017 roku po serii porażek. Wrócił przed dwoma laty na charytatywne starcie z Przemysławem Saletą, a teraz zadebiutuje w oktagonie.

Sosnowski jest kolejnym bokserem, który zdecydował się na udział w gali freak fightowej. Wcześniej taki ruch wykonał m.in. Tomasz Adamek , który związał się umową z Fame MMA.

Zobacz także:
Mocno. Adamek mówi, czy powalczy z Najmanem
Potężny nokaut na Fame MMA. Współwłaściciel organizacji pokonał prezesa FEN [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: "Jestem rozgoryczony". Mateusz Gamrot szczerze po walce z Rafaelem Fizievem
Czy Albert Sosnowski wygra swoją walkę na Clout MMA 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×