Krwawa batalia i nowy mistrz. Za nami jubileuszowa gala Babilon MMA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Gala Babilon MMA
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Gala Babilon MMA
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Makarowski wywalczył mistrzowski pas organizacji Babilon MMA w wadze lekkiej, pokonując w Kopalni Soli w Wieliczce Filipa Lamparskiego w czwartej rundzie.

Starcie wieczoru gali Babilon MMA  40 nie zawiodło oczekiwań kibiców. Od pierwszych sekund Mateusz Makarowski i Filip Lamparski wdali się w mocne wymiany uderzeń w stójce.

Choć Makarowski był w poważnych tarapatach w drugiej rundzie, to ostatecznie zdołał odwrócić losy pojedynku i w czwartej odsłonie znokautował rywala. 26-latek triumfował po raz czwarty z rzędu.

W pozostałych pojedynkach gali w Wieliczce z dobrej strony zaprezentowali się m.in. Michał Królik czy Krzysztof Mendlewski. "Matrix" znokautował w drugiej rundzie Krystiana Bernatowicza, a Mendlewski w pierwszej rundzie poddał Kamila Krzewinę.

Wyniki gali (za mmarocks.pl):

Walka wieczoru: 70.3 kg.: Mateusz Makarowski pok. Filipa Lamparskiego przez TKO, runda 4

Karta główna: 64.9 kg.: Michał Królik pok. Krystiana Bernatowicza przez KO, runda 2 - walka na zasadach K-1 70.3 kg.: Krzysztof Mendlewski pok. Kamila Krzewinę przez poddanie, runda 1, 1:51 77.1 kg.: Rafał Dudek pok. Patryka Kocaja przez jednogłośną decyzją sędziów - walka na zasadach K-1 77.1 kg.: Dawid Kuczmarski pok. Karola Bromblika przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27) 77.1 kg.: Michał Guzik pok. Mikołaja Krukowskiego przez poddanie, runda 1, 4:11

Karta wstępna: 65.8 kg.: Maciej Rębacz pok. Radosława Czajkę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27) - walka amatorska 52.2 kg.: Wiktoria Dębosz pok. Weronikę Cisło przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 29-28, 29-28) - walka amatorska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty