Komentator krzyczał "o mój Boże". Co za koniec walki podczas gali KSW

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / KSW / Na zdjęciu: poddanie w wykonaniu Eweliny Woźniak
Twitter / KSW / Na zdjęciu: poddanie w wykonaniu Eweliny Woźniak
zdjęcie autora artykułu

Ewelina Woźniak zadebiutowała w federacji KSW i zrobiła to w fenomenalnym stylu. 30-latka pokonała Bułgarkę Aleksandrę Tonczewą za sprawą efektywnego duszenia trójkątnego nogami, po którym sędzia zmuszony był przerwać walkę. Zobacz popis Polki.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę, 20 stycznia przy okazji gali XTB KSW 90 miała miejsce walka z udziałem Eweliny Woźniak. Była mistrzyni angielskiej federacji Contenders z 2019 roku w wadze słomkowej podpisała kontrakt z organizacją prowadzoną przez Martina Lewandowskiego, o czym poinformowano w listopadzie 2023 roku.

Woźniak zanotowała znakomity debiut w KSW. Zmierzyła się bowiem z Aleksandrą Tonczewą, dla której była to druga walka w tej organizacji. Wcześniej w połowie maja 2023 roku zmierzyła się z Anitą Bekus i doznała porażki. Drugą zanotowała właśnie w starciu z kolejną Polką.

Tonczewa miała dużo szczęścia, że dotrwała do końca pierwszej rundy. W drugiej ponownie Woźniak zdominowała swoją rywalkę i tym razem okazała się dla niej bezlitosna. Pojedynek zakończyła bardzo efektownie, ponieważ popisała się duszeniem trójkątnym nogami (nagranie z tego dostępne na końcu artykułu). Na to przeciwniczka nie miała już żadnej odpowiedzi, a sędzia zmuszony był przerwać starcie.

Zakończenie walki w wykonaniu Woźniak zrobiło wrażenie na komentatorach. "O mój Boże" - krzyczał jeden z nich, widząc, w jaki sposób pojedynek z Tonczewą zakończyła polska wojowniczka.

Reprezentantka poznańskiego Czerwonego Smoka fantastycznie przywitała się z nową organizacją i na pewno zrobiła wrażenie na obserwującym ten pojedynek Lewandowskim. Było to jej ósme zwycięstwo w karierze, a w pokonanym polu oprócz Bułgarski pozostawiła m.in. Bekus, Magdalenę Sormovą czy Karolinę Wójcik. Lepsze od niej okazały się jedynie Maria Silva i Ivana Petrović.

Zobacz, jak Woźniak wygrała swoją walkę:

Przeczytaj także: WOW! Nokaut Ukraińca na XTB KSW 90. Wyzwał Polaka do walki Udany rewanż Niemca w walce mistrzów na XTB KSW 90

Źródło artykułu: WP SportoweFakty