Zobacz komentarze po walce Gamrota w UFC

Twitter / Mateusz Gamrot wygrywa z Ludovitem Kleinem
Twitter / Mateusz Gamrot wygrywa z Ludovitem Kleinem

Mateusz Gamrot zanotował kolejną wygraną w UFC. Tym razem Polak kompletnie zdominował Słowaka Ludovita Kleina. Zachwyceni po tym zwycięstwie byli eksperci, którzy dali temu wyraz na platformie X.

W tym artykule dowiesz się o:

Po dłuższej przerwie Mateusz Gamrot (25-3) znów miał okazję wrócić do klatki UFC. Przed walką mówiono o trudnym pojedynku z Ludovitem Kleinem (23-5-1). Słowak to doświadczony zawodnik, który miał bardzo duże ambicje związane z podbojem amerykańskiej organizacji. Co więcej, w przeszłości wielokrotnie wygrywał z Polakami. Wcześniej wyższość Słowaka w klatce musieli uznać Kamil Tarnawski, Krzysztof Klaczek, Kamil Selwa i Łukasz Sajewski.

ZOBACZ WIDEO: Najpierw ucieczka ochroniarzom, a potem to. Rozczulające sceny

Jednak zapowiedzi nijak miały się do rzeczywistości. Mateusz Gamrot w pełni zdominował rywala i w każdej rundzie praktycznie robił, co chciał. To dało mu jednogłośne zwycięstwo, a eksperci zgodnie podkreślają, że był to najlepszy występ Polaka w UFC. Czy oznacza to dla niego kolejne szanse walki z najlepszymi zawodnikami amerykańskiej organizacji?

"Duma za dzisiejszy występ dla Mateusza Gamrota! Widać postęp, widać głód i pewność. Brak skończenia? Oczywiście, ale zatrzymał rozpędzonego gościa jako pierwszy, rozdawał karty, pewny występ i bezdyskusyjna wygrana" - podsumował Maciej Turski, dziennikarza Kanału Sportowego.

"Był momenty w tej 3R, że serce biło mocniej. Ale finalnie pewne zwycięstwo Mateusza Gamrota. Popsuł takedown Kleina i poprawił kontrolę" - skomentował na gorąco Artur Mazur, szef Działu Sportów Walki na WP SportoweFakty.

"Słowa przekute w czyny. Mateusz Gamrot pobił swój rekord kontroli w parterze w UFC" - napisał Patryk Prokulski o formie Polaka.

"Nie udało się przed czasem, ale to było dominujące zwycięstwo Mateusza Gamrota! Klein udowodnił, że jest twardym zawodnikiem, który jeszcze wielu przeciwnikom krwi napsuje. Ważne zwycięstwo, dawać Armana!" - skomentował Paweł Wyrobek z Polsatu Sport.

"Można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że całościowo, przekrojowo to była najlepsza walka Mateusza w UFC. Nie opierniczał się w tym ATT! Wiadomo, Holtzmana czy Stephensa skończył, ale tu były 3 rundy pełne akcji w każdej płaszczyźnie. Bardzo dobrze się to oglądało" - podsumował Bartłomiej Stachura z portalu Lowking.pl.

"Ludovit Klein w świecie o którym nie miał pojęcia" - pisał Adrian Szymański z portalu InTheCage.pl.

Komentarze (1)
avatar
M3
1.06.2025
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Stójka była trochę niebezpieczna. Powinien walić więcej lewych prostych, bo wychodziły mu bardzo dobrze. Brawo za dominację. 
Zgłoś nielegalne treści