KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Przed KSW 23: Materla vs Grove

W drugiej walce gali KSW 23, którego stawką będzie tytuł mistrzowski zobaczymy Michała Materlę i Kendalla Grove'a. Który z nich opuści Ergo Arenę z pasem na biodrach?

Jakub Madej
Jakub Madej

Michał Materla stanie do drugiej obrony tytułu mistrzowskiego KSW w wadze średniej. Podobnie jak w przypadku poprzedniej walki, "Magic" dostał byłego przeciwnika Mamed Khalidov - Kendalla Grove'a. Czego możemy spodziewać się po tym pojedynku?

Kendall Grove przyjedzie do Polski zdecydowanie lepiej przygotowany, niż miało to miejsce na gali KSW 21. Wtedy, przyjął ofertę KSW z krótkim wyprzedzeniem, bo o walce dowiedział się zaledwie kilka dni przed samym eventem. O walce Grove vs Materla mówiło się już po zakończeniu zeszłorocznej gali, więc "Da Spyder" miał zdecydowanie więcej czasu na treningi pod konkretnego rywala. W lutym Grove zawalczył na gali K-Oz Entertainment - Bragging Rights 5, gdzie po pięciu rundach wyrównanej walki, przegrał z Jesse Taylorem. Do ringu największej organizacji MMA w Polsce wyjdzie więc tak naprawdę podwójnie zmotywowany. Przede wszystkim motywuje stawka pojedynku, bo Grove będzie chciał odebrać tytuł Materli. Po drugie zawodnik Straight Ruthless Fight Team będzie chciał zakończyć passę dwóch porażek z rzędu. Mogą to być więc czynniki, które wzniosą Grove'a na szczyt jego umiejętności.

"Magic" mimo problemów ze zrobieniem wagi na galę KSW 23, ostatecznie zrobił wymagany limit kilogramów. Będzie to jego druga obrona tytułu mistrzowskiego, który zdobył po doskonałej walce z Jay'em Silvą na KSW 19. W grudniu ubiegłego roku w zaledwie 21 sekund znokautował Rodney'a Wallace'a dzięki czemu po raz pierwszy obronił swój pas. Warto dodać, że Materla znokautował Amerykanina znacznie szybciej niż zrobił to Mamed Khalidov. Zawodnik Berserkers Team potrzebował na to półtorej minuty czasu mnie. Materla będzie próbował skończyć to starcie bardzo szybko, gdyż już 6 lipa zawalczy w Niemczech z Sebastianem Rischem. Aby jednak do tego pojedynku doszło, "Magic" musi zupełnie bezkontuzyjnie wyjść ze starcia z Grovem.

Po pojedynku Michała Materli z Kendallem Grovem możemy się spodziewać efektownej i długiej walki. Obaj wyjdą do ringu mocno przygotowani i zdeterminowani, a samo starcie zapowiada się na naprawdę godne pojedynku mistrzowskiego. Miejmy nadzieję, że zobaczymy powtórkę potyczki z gali KSW 19 i obaj zawodnicy skradną czerwcową galę.

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×