UFC Fight Night 26: Sonnen poddaje Ruę (relacja i wyniki)

Podczas gali największej organizacji MMA na świecie, która 17 sierpnia odbyła się w Bostonie, Chael Sonnen poddał już w pierwszej rundzie Mauricio Ruę.

Jakub Madej
Jakub Madej

Już na samym początku walki wieczoru, Chael Sonnen przeniósł starcie do parteru, jednak Mauricio Rua wykazał się i przetoczył swojego rywala. Po powrocie do stójki, Amerykanin wcielał swój doskonale wszystkim znany plan, który polegał na obalaniu i obijaniu przeciwnika. "Shogun" przy jednym z kolejnych obaleń próbował uciec reprezentatowi Teamu Quest, który postanowił spróbować założyć duszenie gilotynowe. Na 13 sekund przed zakończeniem pierwszej rundy, "Shogun" był zmuszony odklepać dźwignię, poddając tym samym pierwszą walkę od 2007 roku.

Największym zaskoczeniem podczas tej gali będzie najprawdopodobniej dla wszystkich zwycięstwo Travisa Browne. "Hapa" w cztery minuty zdołał rozpracować i znokautować Alistaira Overeema, który po mocnym frontalnym kopnięciu padł na deski. Dla Amerykanina jest to bez wątpienia najważniejsza wygrana w dotychczasowej karierze zawodnika MMA.

Niemałe kłopoty na samym początku starcia miał Urijah Faber, który sprowadzając Yuriego Alcantarę do parteru wyszedł z opresji. Brazylijczyk doskonale rozpoczął walkę, który obalił swojego przeciwnika. "The California Kid" doskonale przeszedł jednak do gardy, gdzie zadał Alcanatrze serię mocnych łokci. Tak jak i koniec pierwszej odsłony, tak pozostałe rundy należały do reprezentanta Teamu Aplha Male. Faber ze spokojem punktował swojego rywala, zdobywając obalenia i dominujące pozycje.

Zaledwie 29 sekund potrzebował Matt Brown na znokautowanie Mike'a Pyle'a. "The Immortal" zanotował tym samym szóste zwycięstwo, przedłużając świetną serię, która trwa od lutego 2012 roku. Brown w błyskawiczny sposób powalił swojego rywala na deski mocnym prawym, gdzie następnie dobił mocnymi młotkami.

Doskonale radzący sobie w The Ultimate Fighterze Uriah Hall poniósł drugą porażkę w UFC. Jego kolejnym pogromcą jest John Howard, który piętnaście minut kontrolował starcie doprowadzając do decyzji sędziowskiej.

Michael Johnson zdominował zdecydowanego faworyta publiczności - Joe Lauzona. Na pełnym dystansie "J-Lau" nie był w stanie znaleźć żadnego sposobu na rozpracowanie rywala, który kolejnymi kombinacjami doskonale punktował go w stójce.

Bardzo mocno bijący Michael McDonald już w pierwszej rundzie postraszył Brada Picketta wieloma uderzeniami w stójce. W drugiej odsłonie "Mayday" sprowadził walkę do parteru, gdzie bez najmniejszych problemów poddał rywala duszeniem trójkątnym.

Pierwsze zwycięstwo przez decyzję w swojej karierze odnotował Conor McGregor. Przez pełne trzy rundy Irlandczyk dominował swojego rywala, którego bez większych problemów w dwóch pierwszych odsłonach punktował w stójce, a w ostatniej rundzie w parterze.

Steven Siler w niecałą minutę posłał Mike'a Browna na deski. Brown po zdecydowanej ofensywie na swojego rywala został trafiony idealnym prawym podbródkowym, który odebrał mu chwilowo przytomność.

Diego Brandao w dość wyrównanej walce pokonał Daniela Pinedę. Amerykanin po pierwszej odsłonie sprawiał wrażenie bardzo zmęczonego, co wykorzystywał przez kolejne dwie odsłony Brazylijczyk.

W jednej z pierwszych walk Manny Gamburyan pokonał decyzją sędziowską Cole'a Millera. Zdecydowanie niższy zawodnik kilka razy miał problemy, jednak skutecznymi obaleniami zyskał w oczach sędziów.

Ovince St. Preux na początku trzeciej minuty znokautował Cody'ego Donovana. Po walce w klinczu reprezentant Knoxville MMA przetoczył rywala w parterze, gdzie zmusił sędziego do przerwania starcia.

W pierwszej walce sobotniej gali debiutujący w UFC James Vick w niecałą minutę poddał gilotyną Ramsey'a Nijema.

Walka wieczoru:

Chael Sonnen pok. Mauricio Ruę przez poddanie (gilotyna), rd. 1 (4:47)

Główna karta:

Travis Browne pok. Alistaira Overeema przez KO (wysokie kopnięcie i uderzenia), rd. 1 (4:08)
Urijah Faber pok. Yuri Alcantarę przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-27)
Matt Brown pok. Mike’a Pyle’a przez KO (uderzenia), rd. 1 (0:29)
Michael Johnson pok. Joe Lauzona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-25)

Walki na Fox Sports 1:

Michael McDonald pok. Brada Picketta przez poddanie (trójkąt), rd. 2 (3:43)
Conor McGregor pok. Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-26)
Steven Siler pok. Mike’a Browna przez KO (uderzenia), rd. 1 (0:50)
Diego Brandao pok. Daniela Pinedę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Walki na Facebooku:

Manny Gamburyan pok. Cole’a Miller przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28)
Ovince St. Preux pok. Cody’ego Donovana przez KO (uderzenia), rd. 1 (2:07)
James Vick pok. Ramsey’a Nijema przez poddanie (gilotyna), rd. 1 (0:58)