Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Typowanie redakcyjne gali KSW 24

Zapraszamy do zapoznania się z typami redaktorów działu MMA na galę KSW 24. "Starcie Gigantów" już 28 września w łódzkiej Atlas Arenie.

Jakub Madej
Jakub Madej

Mariusz Pudzianowski vs Sean McCorkle

Jakub Madej: Powiedzmy sobie szczerze. Pudzianowski przez trzy miesiące nie nauczy się niczego, co mogłoby przechylić szalę zwycięstwa na jego korzyść. Stawiam na "Big Sexy’ego" przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Wydaje mi się, że Mariusz wyjdzie do tego pojedynku o wiele lepiej przygotowany i bardziej skupiony, przez co walka będzie ciekawsza i o wiele lepsza z obu stron. Tym razem jednak i McCorkle będzie miał za sobą pełen obóz treningowy, i według mnie zadecydują umiejętności, a te McCorkle ma po prostu większe w tym momencie. Oczywiście Mariuszowi życzę jak najlepiej i jeśli trafi jakąś bombą, to będzie pozamiatane...

Waldemar Ossowski: Nie widzę na ten moment atutów po stronie Pudziana, ani konkretnego sposobu, w jakim mógłby pokonać McCorkle’a, ale intuicja podpowiada mi, że to właśnie były strongman wyjdzie z tej walki zwycięski. Nowy sztab i nowy Pudzian, tak ja bym to określił, a przecież za Mariuszem będzie stała jeszcze kilkutysięczna publiczność. Jeżeli ktoś walczy o taką stawkę, o jaką będzie się bił Pudzianowski, to wypada mi postawić w tym wypadku na Polaka, a ja w żadnym wypadku nie wyobrażam sobie, że ikona i swoisty koń napędowy gal KSW odejdzie w cień, choć każdy wie, że nie jest on wirtuozem w stójce i parterze.

Redaktorzy typujący Pudzianowskiego: Waldemar
Redaktorzy typujący McCorkle: Jakub, Arkadiusz

Pojedynek o pas mistrza KSW w wadze ciężkiej
Paweł Nastula vs Karol Bedorf

Jakub Madej: Będę jedyną osobą w redakcji, która postawi na Pawła Nastulę. Mimo iż "Coco" to prawdziwy "dzik", to moim zdaniem złoty medalista z Atlanty może sprawić mu niemałą niespodziankę, na którą liczę.

Arkadiusz Pawłowski: Karol jest mistrzem, jakiego KSW potrzebuje i oczekuje. Wciąż młody, ale już doświadczony, z odpowiednim wyglądem, wysokimi umiejętnościami. To człowiek, który może się "sprzedać" jako mistrz. Nastula jest fenomenalny i może tę walkę wygrać, ale stawiam na młodość. Po tej walce słynny judoka powinien przyjąć rolę gatekeepera i sprawdzać tych, którzy mają w przyszłości otrzymać szansę na walkę o pas. Walka z Pudzianowskim też byłaby ciekawa z oczywistych względów.

Waldemar Ossowski: Bardzo ciężki pojedynek do typowania. Gdyby walka toczyła się kilka lat wcześniej, z pewnością postawiłbym na Pawła, jednak teraz sytuacja jest zupełnie inna. Przede wszystkim różnica wieku według mnie odegra tutaj kolosalną rolę. Myślę, że Pawła stać na przewalczenie 2 pełnych rund, ale potem tlenu może zabraknąć. Tak wiem, że w PRIDE nasz olimpijski mistrz wytrzymywał nie takie dystanse, ale podkreślam, że w tym pojedynku to nie umiejętności mogą zadecydować. Gdyby jeszcze Karol miał słabszy grappling, to może skusiłbym się na Pawła, ale przecież Bedorf na co dzień trenuje pod okiem Piotra Bagińskiego i Andrzeja Kościelskiego, więc cóż tu więcej dodać. Nie widzę argumentów po stronie Nastuli w pojedynku z młodszym, szybszym i potężniejszym Bedorfem, stąd typuje zwycięstwo berserkera.

Redaktorzy typujący Nastulę: Jakub
Redaktorzy typujący Bedorfa: Arkadiusz, Waldemar

Michał Materla vs Jay Silva

Jakub Madej: Kolejny raz widząc wychudzonego "Magica" przed ważeniem pojawia mi się w głowie obraz Materli leżącego na deskach. Silva jest głodny zwycięstwa, a trash talkiem przed galą budował jedynie napięcie i atmosferę. Niestety, ale moim zdaniem zobaczymy po raz kolejny Polaka na pełnym dystansie.

Arkadiusz Pawłowski: Wszyscy mówią, że walka trochę na siłę, że tylko po to, żeby Silva skończył kontrakt, etc. etc. Może i tak jest, nie zmienia to jednak faktu, że pojedynek może być ciekawy. Typuję zwycięstwo "naszego" najprawdopodobniej decyzja sędziów.

Waldemar Ossowski: To może być walka wieczoru tej gali. Postacie obydwu panów elektryzują kibiców, ale Silva chyba obecnie jest mocniejszym od Materli tylko w mowie… Amerykanin chcę się jeszcze wypromować na marce, jaką jest KSW, ale żeby pokonać Materlę będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, a przede wszystkim charakteru, bo ta cecha zwyciężyła w pierwszym starciu obydwu zawodników. Michał jest mistrzem, ma umiejętności mistrza i nim pozostanie, choć to nie walka o pas. Typuje poddanie Materli na Amerykaninie i to już w 1. rundzie, bo grapplersko Silva jest o głowę niżej od Polaka.

Redaktorzy typujący Materlę: Jakub, Arkadiusz, Waldemar
Redaktorzy typujący Silvę: -

Borys Mańkowski vs Ben Lagman

Jakub Madej: Spodziewam się tutaj sporej niespodzianki, nie mówię jednak o zwycięstwie Amerykanina. Lagman moim zdaniem postawi naprawdę spory opór Mańkowskiego, który moim zdaniem może walczyć zachowawczo przez odniesioną wcześniej kontuzję.

Arkadiusz Pawłowski: Lagman to naprawdę kapitalny zawodnik i mógłby sobie poradzić w KSW świetnie, ale włodarze federacji mu tego nie ułatwiają i dostaje samych topowych zawodników. Może to i dobrze? Ben zapewnia ekscytujące pojedynki i konkretny test dla każdego, kto się z nim mierzy. Wielkie serce Borysa będzie chyba jednak nie do przeskoczenia dla przemiłego Amerykanina.

Waldemar Ossowski: Dla mnie faworyt jest tylko jeden, czyli zawodnik Ankosu Poznań. Wszystkie atuty są po stronie Borysa, a przede wszystkim doskonałe zapasy. Ben nie zaprezentował się źle w pojedynku z Saidovem i uciął spekulacje na jego temat, że jest kolejnym "ogórkiem" zatrudnionym przez KSW. Amerykanin pokazał, że nie odbiega poziomem od innych zawodników naszego, rodzimego PRIDE, ale także w nim nie zaistnieje, a Mańkowski z pewnością zakończy jego karierę.

Redaktorzy typujący Mańkowskiego: Jakub, Arkadiusz, Waldemar
Redaktorzy typujący Lagmana: -

Karolina Kowalkiewicz vs Simona Soukupova

Jakub Madej: Mam nadzieję, że Simona nie wstała z fotela w środę słysząc o walce i postawi opór mistrzyni KSW. Zwycięstwo w organizacji Invicta FC może być bardzo wartościową rzeczą dla Karoliny, która myśli o występach za granicą.

Arkadiusz Pawłowski: Karolina musi wygrać! Przeciwniczka niewygodna, ale Polka wydaje się obecnie być w wielkim gazie i nie wygląda na to, żeby w najbliższym czasie ktoś mógł ją zdetronizować, chyba, że jakaś topowa zawodniczka spoza Europy. Według mnie Kowalkiewicz ma szansę na zrobienie wspaniałej kariery w MMA, bo ma wszystko co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu, w tym skromność, pokorę i ciągłą chęć stawania się lepszą fighterką.

Waldemar Ossowski: Do dziś pamiętam słowa Karoliny, kiedy w rozmowie ze mną powiedziała, że chcę rywalkę z zagranicy, ale nie chcę też walczyć z tzw. "ogórkami". Życzenie więc zostało spełnione, a Brytyjka jest o wiele trudniejszym wyzwaniem od Jasminki Cive. O zwycięstwo Karoliny jestem jednak spokojny, a wręcz pewien, że przed własną publicznością pokaże swoje mocne strony i po wymianie kilku ciosów sprowadzi rywalkę do parteru, by tam dokończyć dzieła.

Redaktorzy typujący Kowalkiewicz: Jakub, Arkadiusz, Waldemar
Redaktorzy typujący Soukupovą: -

Marcin Różalski vs Paweł Słowiński

Jakub Madej: Większość stawia na Słowińskiego, ja też jego będę typował. Nie wierzę w walkę w parterze w tym pojedynku, a w stójce zdecydowanie większym faworytem będzie Paweł, który powinien znokautować Różalskiego przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Chyba niepopularna decyzja, bo w internecie aż huczy, że Słowiński po prostu rozjedzie popularnego Różala. Moje zdanie jest takie, że walka będzie ostra, fighterzy pójdą na wymianę i o zwycięstwie oraz przegranej zadecyduje jeden cios. Chciałbym, żeby ten cios padł ze strony Różala, ale przeciwnik może mu na to nie pozwolić. Cóż za wyrównana karta!

Waldemar Ossowski: To bardzo oczekiwanie starcie i według mnie przełomowe na gali KSW. Mam nadzieje, że przez pełen dystans obydwaj kickbokserzy powalczą w stójce, a jeśli tak, to na ten moment zwycięzca może być tylko jeden i jest nim Słowiński. Wydaje mi się, że Różal od pewnego momentu "wygasa" jako zawodnik. Co innego Paul, który będzie chciał pokazać się przed Polską publicznością i wygrać drugą walkę w karierze, po niedawnej wygranej w Adelaide. Kibice mogą szykować się na ostrą wymianę ciosów, a przede wszystkim na mocne kopanie.

Redaktorzy typujący Różalskiego: Arkadiusz
Redaktorzy typujący Słowińskiego: Jakub, Waldemar

Anzor Azhiev vs Artur Sowiński

Jakub Madej: Postawię na Sowińskiego, który mimo wszystko ma większe doświadczenie w MMA, potrafi mocno zaszokować jak w walce z Jewtuszko i wydaje się być nieco większym faworytem w tym starciu.

Arkadiusz Pawłowski: Promowany na drugiego Mameda, choć oczywiście nie w tej kategorii wagowej, Anzor Azhiev wyrósł nam na naprawdę fenomenalnego zawodnika, u którego ciężko znaleźć konkretne słabe punkty. Walka z Kornikiem nie będzie dla niego spacerkiem, ale powinien ją wygrać i to w dobrym stylu, szczególnie, że z każdą walką jest na niego coraz większy hype, rośnie więc presja i oczekiwania widzów jak i właścicieli KSW.

Waldemar Ossowski: Przy całej sympatii dla "Kornika" typuję na zwycięzcę Azhieva. Młody Czeczen bardzo przypomina mi i nie tylko mi Mameda Khalidova, on po prostu jest do MMA stworzony. Można to zauważyć po swobodzie z jaką porusza się w ringu i pewności siebie, a przez to wykonywanych technik. Ale kto wie? Być może to niedoceniany Sowiński po raz kolejny zadziwi wszystkich, jak miało to miejsce na KSW 17 i pamiętnym nokaucie na "Irokezie".

Redaktorzy typujący Azhieva: Arkadiusz, Waldemar
Redaktorzy typujący Sowińskiego: Jakub

Mateusz Gamrot vs Andre Winner

Jakub Madej: Wierzę w zwycięstwo Polaka, ale tylko przez decyzję. Mam nadzieję, że Winner nie okaże się za bardzo wymagającym rywalem do Gamrota. Chciałbym zobaczyć reprezentanta Ankosu Zapasy Poznań wznoszącego rękę w górę w geście zwycięstwa.

Arkadiusz Pawłowski: Nazwisko Anglika może zmylić. A tak na serio, Gamrot ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość w tym sporcie i pokonanie Winnera powinno być dla niego kolejnym krokiem w drodze do sukcesu w polskim, europejskim i światowym MMA. Andre to klasowy przeciwnik, ale zdaje się mieć swoje najlepsze lata za sobą. Nie znaczy to jednak, że można go zlekceważyć - 31-letni zawodnik to spryciarz i można się konkretnie sparzyć.

Waldemar Ossowski: Stawiam na zwycięstwo "Gamera", choć bukmacherzy więcej szans dają Winnerowi. Walka Gamrot vs Zawadzki to było naprawdę mocne uderzenie, a przed tamtym pojedynkiem powiedziałem sobie, że zwycięzca tego starcia w niedalekiej przyszłości stanie się gwiazdą MMA nad Wisłą. "Gamer" to prawdziwy "młody wilk", który pod kierunkiem Andrzeja Kościelskiego osiągnie wiele, więc pomimo doświadczenia Anglika myślę, że Polak podda Winnera najpóźniej w 2. rundzie.

Redaktorzy typujący Gamrota: Jakub, Arkadiusz, Waldemar
Redaktorzy typująćy Winnera: -

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×