Mistrz UFC ponownie kontuzjowany! Unifikacja pasów w wadze koguciej odwołana!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

O sporym pechu może mówić Dominick Cruz. "Dominator" doznał naderwania mięśnia pachwiny i wycofał się z walki z Renanem Barao, której celem była unifikacja pasów UFC w wadze koguciej.

Trenujący w Alliance MMA, "właściwy" mistrz Ultimate Fighting Championship w dywizji do 61 kilogramów, Dominick Cruz, w oktagonie podcas gali UFC 169 1 lutego w Newark miał się zmierzyć z posiadaczem tymczasowego pasa, Brazylijczykiem Renanem Barão. Ostatecznie podjęto decyzję, że Amerykanina, z powodu kontuzji, zastąpi dobrze spisujący się ostatnio rodak, Urijah Faber.

Dla kalifornijczyka rok 2013 należał do bardzo udanych. Urijah Faber zwyciężał w swoich wszystkich, trzech występach. Ostatnią porażkę doznał na 149. gali UFC, kiedy to uległ w pojedynku o pas z fighterem Novy Uniao, wcześniej wspomnianym Barao. Będzie to już druga potyczka tych dwóch zawodników.

Ponowna kontuzja Cruza skutkowała utraceniem przez niego tytułu mistrzowskiego UFC. Dotychczasowy mistrz tymczasowy, Renan Barão, został mianowany "zwykłym", a jego obrona w walce z Faberem będzie właśnie o "właściwy" pas.

O zaistniałym fakcie poinformował prezydent największej organizacji MMA na świecie, Dana White.

Pojedynek Fabera z Barao nie jest jedynym starciem o tytuł, który odbędzie się na lutowym UFC 169 w amerykański weekend Superbowl. Do ośmiokątnej klatki wyjdą także Jose Aldo i Ricardo Lamas, a stawką będzie mistrzostwo wagi piórkowej.

Źródło artykułu: