Typowanie redakcyjne UFC Fight Night 40

UFC zawita do Cincinatti. W walce wieczoru gali Matt Brown podejmie Ericka Silvę. W Polsce transmisja imprezy dostępna będzie za pośrednictwem UFC Fight Pass.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Typowanie szczegółowe:

Matt Brown vs Erick Silva:

Maciej Szumowski: Mnie się ta walka wieczoru bardzo podoba. Silva przeplata wygrane z przegranymi, a dziś wychodzi czas właśnie na porażkę. Matt Brown walczy w sposób bardzo efektowny, a jedna pomyłka Brazylijczyka powinna dać mu wygraną. Brown przez nokaut.

Arkadiusz Pawłowski: Niektórzy wątpią w moc tej walki jako prawowitego main eventu, ale poziom walki może nas pozytywnie zaskoczyć. Liczę na Silvę, który powinien wygrać tę walkę, jeżeli nie popełni głupich błędów. Na ten moment jest według mnie po prostu lepszy.

Waldemar Ossowski: Obydwaj zawodnicy doczekali się walki wieczoru w UFC. Myślę, że ten pojedynek wygra Silva, który jest według mnie lepszym grapplerem od Browna. Jeżeli walka w dużej mierze będzie toczyć się w parterze, to o zwycięstwo Brazylijczyka jestem spokojny.

Costa Philippou vs Lorenz Larkin:

Maciej Szumowski: Obydwaj zawodnicy nie mają za sobą dobrej passy. Niby bardziej doświadczony jest Philippou, ale Larkin bardziej podobał mi się w swoich ostatnich walkach. Stawiam na wygraną Lorenza po trzech rundach.

Arkadiusz Pawłowski: Costas musi tę walkę wygrać i wydaje mi się, że wygra dzięki swoim łapom ciężkim niczym kowadła. Typuję nokaut, ale walka nie będzie dla niego spacerkiem, a przeciwnik może sprawić niespodziankę jeśli zostanie zlekceważony.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Costasa, który stoi pod ścianą po dwóch porażkach. Larkin już jakieś czas temu stracił na dynamice i świeżości. Typuję nokaut w wykonaniu Philippou.

Erik Koch vs Daron Cruickshank:

Maciej Szumowski: Uważam, że będzie to fajny pojedynek, jak to już na wagę lekką przystało. Obydwaj zawodnicy mają dobre uderzenie i fajny styl walki w stójce, ale uważam że Koch jest lepszy w tej płaszczyźnie od Cruickshanka.

Arkadiusz Pawłowski: Koch - zwycięstwo przez decyzję po nudnej walce. Obym się mylił chociaż co do tego ostatniego...

Waldemar Ossowski: „New Breed” jest bardziej przekrojowym zawodnikiem od swojego rywala. Stawiam jednak na pełne trzy rund i jego zwycięstwo po decyzji.

Neil Magny vs Tim Means:

Maciej Szumowski: Nie wiem, co Magny robi jeszcze w UFC. Moim zdaniem powinien on zostać zwolniony już po porażce z Sethem Baczynskim. Bardzo efektowny Means wraca do UFC i wierzę w jego wygraną przez nokaut, nawet w pierwszej rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: Ciężko wskazać wyraźnego faworyta, ale wydaje mi się, że to Magny wygra ten pojedynek, ale dopiero dzięki decyzji sędziów.

Waldemar Ossowski: Tim jest zdecydowanym faworytem w tym starciu. Posiada od o wiele lepsze umiejętności walki w stójce od Magny’ego. Za „The Dirty Birdem” przemawia również jego doświadczenie. Typuję zwycięstwo Meansa przez TKO.

Ruan Potts vs Soa Palelei:

Maciej Szumowski: Ta walka na pewno nie potrwa długo. Palelei nie imponuje, chyba wszyscy pamiętamy jego walkę z Nikitą Krylovem... Zawodnik z Oceanii w swoim ostatnim pojedynku pokonał Pata Barry'ego przez nokaut, co było już dużo cenniejszą zdobyczą. W oktagonie nazwiska się jednak nie liczą, a na dodatek to waga ciężka - stawiam na zawodnika z RPA.

Arkadiusz Pawłowski: Wiele można powiedzieć o australijskim zawodniku, ale na pewno nie to, że łatwo się poddaje. Przeciwnik niewygodny, niesprawdzony na ringach UFC, ale bardzo solidny. Nokaut w tej walce, który przewiduję, może mu pokrzyżować plany wielkiej kariery w federacji.

Waldemar Ossowski: Wbrew kursom bukmacherów postawię na zwycięstwo Ruana Pottsa. Będzie to dla niego debiut w UFC i według mnie rywala na pierwszą walkę ma wymarzonego. Palelei ma bardzo „napompowany” rekord, a do tej pory nie odniósł w organizacja Dany White’a zwycięstwa nad nawet średniej klasy rywalem.

Chris Cariaso vs Louis Smolka:

Maciej Szumowski: Louis Smolka pomimo młodego wieku ma za sobą duże doświadczenie. Nieskazitelny rekord zostanie zweryfikowany, ale myślę, że to właśnie "Samuraj" wygra przez decyzję.

Arkadiusz Pawłowski: Cariaso to zawodnik dobry, solidny, dobrze odnajdujący się w wielu różnych sytuacjach w klatce. W tej walce będzie jednak chyba musiał uznać wyższość rywala, któremu zależy na utrzymaniu nieskazitelnego rekordu jak najdłużej się da.

Waldemar Ossowski: Myślę, że nieskazitelny rekord Louisa Smolki utrzyma się. Jest on solidnym zawodnikiem, który posiada bardzo dobrą stójkę. W pojedynku na punkty, gdyż takiego w tym przypadku oczekuję, typuję zwycięstwo "Ostatniego Samuraja".

Jesteś fanem MMA? Polub nas!

Typowanie zwycięzców:

Ed Herman: Maciej
Rafael Natal: Waldemar, Arkadiusz

Kyoji Horiguchi: Waldemar, Arkadiusz
Darrell Montague: Maciej

Yan Cabral: Waldemar, Arkadiusz, Maciej
Zack Cummings: -

Eddie Wineland: Arkadiusz, Maciej
Johny Eduardo: Waldemar

Nik Lentz: Waldemar, Maciej
Manvel Gamburyan: Arkadiusz

Ben Wall: Arkadiusz
Justin Salas: Waldemar, Maciej

Anthony Lapsley: Waldemar, Arkadiusz
Albert Tumenov: Maciej

Finałowa walka Marcina Helda odwołanaKolejny Polak w UFC! Marcin Bandel podpisał umowę ze światowym gigantem

Czy Matt Brown pokona Ericka Silvę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×