Bellator 122: Porażka zawodnika KSW. Zwycięstwa Andreya Koreshkova i Brandona Halseya

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podczas gali Bellator 122 w kalifornijskim Temecula odbyły się aż dwa starcia o mistrzostwa turniejowe. Oprócz tego poznaliśmy finalistów drabinki kategorii półciężkiej.

W walce wieczoru Andrey Koreshkov ponownie zapewnił sobie pojedynek o tytuł mistrzowski. Legitymujący się świetnym rekordem 17 zwycięstw i zaledwie jednej porażki Rosjanin wypunktował Adama McDonough w jednogłośnym stosunku trzech razy 30-27. [ad=rectangle] Z Alexandrem Shlemenką w wadze średniej zmierzyć ma się Brandon Halsey. "Bull" nie dał szans ostatniemu pogromcy Kendalla Grove'a, Brettowi Cooperowi, poddając go już w pierwszej rundzie.

W starciu weteranów lepszy był Karo Parisyan. "The Heat" zanotował już drugą wygraną z kolei, dzięki nokautowi nad Philem Baronim. Pochodzący z Armenii, ale reprezentujący Stany Zjednoczone weteran UFC rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść już w pierwszej rundzie.

Do pojedynku z Emanuelem Newtonem znacznie przybliżyli się Liam McGeary i Kelly Anundson. Pogromca Grzegorza Janusa rozprawił się z Litwinem Egidijusem Valaviciusem, zaś fighter American Top Team pokonał Philipego Linsa.

Kolejną zawodową potyczkę podczas Bellator 122 stoczył również niedoszły rywal Tomasza Narkuna i Jana Błachowicza, związany z KSW Virgil Zwicker. Amerykanin nie będzie miło wspominał tego wydarzenia, gdyż już po minucie został zmuszony do poddania przez Lintona Vassella.

Czy Virgila Zwickera zobaczymy jeszcze na KSW?
Czy Virgila Zwickera zobaczymy jeszcze na KSW?

Wyniki: Finał turnieju Bellatora w wadze półśredniej 170 lbs: Andrey Koreshkov pok. Adama McDonough przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

Finał turnieju Bellatora w wadze średniej 185 lbs: Brandon Halsey pok. Bretta Coopera przez poddanie (balacha), 2:09, runda 1.

170 lbs: Karo Parisyan pok. Phila Baroniego przez KO (uderzenia), 2:06, runda 1. Półfinały turnieju Bellatora w wadze półciężkiej 205 lbs: Liam McGeary pok. Egidijusa Valaviciusa przez TKO (uderzenia), 2:10, runda 1. 205 lbs: Kelly Anundson pok. Philipego Linsa przez TKO (niezdolność do walki), 1:40, runda 1.

205 lbs: Linton Vassell pok. Virgila Zwickera przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:07, runda 1. 145 lbs: Bubba Jenkins pok. Poppies Martinez przez TKO (uderzenia), 4:10, runda 1. 170 lbs: Fernando Gonzalez pok. Karla Amoussou przez jednogłośną decyzję (3x 29-28). 155 lbs: Saad Awad pok. Joego Duartego przez TKO (uderzenia łokciami), 1:18, runda 1. 155 lbs: Sergio Rios pok. Stephena Martineza przez TKO (kopnięcie na głowę i ciosy w parterze), 0:20, runda 2. 265 lbs: Augusto Sakai pok. Matta Fremblinga przez TKO (uderzenia), 3:32, runda 3.

Źródło artykułu: