UFC 177: Kolejny wielki rewanż. Stawką pas mistrza w wadze koguciej!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wielu ekspertów uważa, że gala UFC 177, która odbędzie się 30 września w Kalifornii, jest jedną z najsłabiej obsadzonych imprez PPV. Podczas wydarzenia zobaczymy jednak hitowy rewanż.

W walce wieczoru T.J. Dillashaw zmierzy się z Renanem Barão. Będzie to pojedynek rewanżowy pomiędzy tymi fighterami, a stawką jest pas Ultimate Fighting Championship w wadze koguciej, który aktualnie należy do Amerykanina. [ad=rectangle]

31 maja podczas gali UFC 173, w pierwszym starciu pomiędzy reprezentantem Team Alpha Male a zawodnikiem klubu Nova Uniao, sensacyjnie triumfował Dillashaw. 28-latek całkowicie zdominował i w piątej rundzie znokautował "Barona", odbierając mu tytuł mistrza, który dzierżył prawie dwa lata.

Włodarze najlepszej organizacji MMA na świecie nie czekali długo z rewanżem. Podjęto decyzję, że dojdzie do niego właśnie podczas UFC 177 w Sacramento - w mieście, z którym związany jest T.J. Dillashaw.

Pozostałe starcia nie zapowiadają się już tak imponująco jak pojedynek o pas wagi koguciej. Do oktagonu wyjdą między innymi Danny Castillo, Tony Ferguson, Bethe Correia czy Shayna Baszler.

Początek gali w Stanach Zjednoczonych o 01:30 w nocy z sobotę na niedzielę czasu polskiego. Karta główna rozpocznie się od 04:00.

Karta walk:

Pojedynek o pas wagi koguciej 135 lbs: T.J. Dillashaw vs Renan Barão

Karta główna 155 lbs: Danny Castillo vs Tony Ferguson 135 lbs: Bethe Correia vs Shayna Baszler  155 lbs: Ramsey Nijem vs Carlos Diego Ferreira  155 lbs: Yancy Medeiros vs Damon Jackson

Karta wstępna    185 lbs: Derek Brunson vs Lorenz Larkin  125 lbs: Scott Jorgensen vs Henry Cejudo  265 lbs: Anthony Hamilton vs Ruan Potts  135 lbs: Joe Soto vs Anthony Birchak 155 lbs: Cain Carrizosa vs Chris Wade

Źródło artykułu: