Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dawid Mora i Marcin Bandel typują galę KSW 29 dla SportoweFakty.pl

Zawodnik UFC, [tag=37951]Marcin Bandel[/tag] i niepokonana ikona federacji FEN, [tag=43345]Dawid Mora[/tag] podjęli się wytypowania wyników gali [tag=29373]KSW[/tag] 29, która 6 grudnia odbędzie się w Krakowie. Który z nich będzie skuteczniejszy?

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

Mateusz Piskorz vs Robert Radomski

Dawid Mora: Obydwaj mają słabe ostatnie walki, ale myślę, że Radomski zrobi wszystko żeby nie przegrać kolejnego pojedynku na KSW z rzędu. Stawiam więc na jego zwycięstwo.

Marcin Bandel: Wydaję mi się, że Piskorz lepiej przygotował się do tego pojedynku, więc stawiam na zawodnika z Warszawy.

Tomasz Kondraciuk vs Karol Celiński

Dawid Mora: Powiem krótko, że stawiam na Karola, ale jest to jedyna walka, która nie została wytypowana obiektywnie ze względu na znajomość z zawodnikiem z Olsztyna.

Marcin Bandel: Nie znam do końca Celińskiego. Z Kondraciukiem trenowałem i wiem, że jest mono zdeterminowany by wygrać tą walkę, a dodatkowo ma mocne uderzenie.
Artur Sowiński vs Vaso Bakocevic

Dawid Mora: Myślę, że pechowiec "Kornik" wyczerpał już limit nieszczęść na ringu i mocno zdeterminowany będzie chciał przełamać tę złą passę. Obcokrajowiec z podobnym rekordem przegra, walcząc dodatkowo z polskimi kibicami, którzy będą mocno kibicować naszemu rodakowi.

Marcin Bandel: Nie do końca znam umiejętności Czarnogórca, więc stawiam na zwycięstwo Sowińskiego.

Mateusz Gamrot vs Łukasz Chlewicki

Dawid Mora: Krótko mówiąc stawiam na Gamrota. Silna szkoła Ankosu Poznań oraz rekord 7-0 na przestrzeni około dwóch lat, moim zdaniem świadczy o tym, że 25-letni zawodnik jest "dobrze napędzony". Myślę, że Mateusz pokona o 10 lat starszego przeciwnika, który swój rekord 13-3 ma "rozciągnięty" w czasie od 2004 roku.
Dawid Mora typuję zwycięstwo Mateusza Gamrota Dawid Mora typuję zwycięstwo Mateusza Gamrota
Marcin Bandel: Jeżeli Gamrot sprowadzi walkę do parteru to wygra, ale jeżeli Chlewicki utrzyma ją w stójce, to myślę, że jego ręką będzie w uniesiona ku górze. Faworytem jest jednak "Gamer".

Tomasz Narkun vs Goran Reljic

Dawid Mora: Tomasz ma świetny rekord 9-1, natomiast myślę, że nie podoła zawodnikowi, który walczył na ringu z takimi fighterami jak chociażby Soszyński, czy Kendall Groove na galach UFC. Fakt, że było to około cztery lata temu i przegrał wtedy, ale sam fakt takich doświadczeń przemawia za tym, że ma lepsze zaplecze. Poza tym przegrał decyzją sędziów, co świadczy o tym, że walczył do końca z tak świetnymi zawodnikami. Goran również pokonał decyzją sędziów świetnego Karola Celińskiego w ostatniej walce. Moim zdaniem wygra i dodam śmiało, że poprzez uderzenia.

Marcin Bandel: To będzie mocna walka, ale Narkun to świetnej klasy grappler, więc stawiam na jego zwycięstwo.

Piotr Strus vs Jay Silva

Dawid Mora: Jeżeli Jay będzie walczył ze Strusem podobnie jak z Michałem Materlą w ostatnich dwóch walkach, to wygra. Obydwaj panowie mają trochę pechowych walk w ostatnich czasach, natomiast uważam, że Silva wygra ten pojedynek. Jest bardziej pewny siebie i będzie chciał pokazać się po raz kolejny z jak najlepszej strony przed polskimi widzami, u których zyskuje coraz większą sympatię.

Marcin Bandel: Dużo w tej walce będzie zależało od psychiki. Jeżeli Strus sobię z nią poradzi to powinien wygrać ten pojedynek.

Borys Mańkowski vs David Zawada

Dawid Mora: Mistrz KSW wygra te walkę. To jest maszyna. To jak zwyciężył Saidova w walce o pas, jego rekord i wręcz perfekcyjne umiejętności walki w każdej płaszczyźnie przemawiają za nim. Jedyne na co będzie musiał uważać Borys to fakt, że Niemiec lubi wygrywać dość szybko, ale jestem pewny, że "Diabeł Tasmański" strąci mu hełm z głowy (śmiech).

Marcin Bandel: Borys jest mocny i bardziej doświadczony od Niemca, stąd stawiam na jego wygraną i obronę mistrzowskiego pasa KSW.
Marin Bandel (po lewej) typuje wygraną Borysa Mańkowskiego Marin Bandel (po lewej) typuje wygraną Borysa Mańkowskiego
Mariusz Pudzianowski vs Paweł Nastula

Dawid Mora: Ostatnio Mariusz znowu chyba się najadł dużo kaszy jaglanej, bo przybrał nieco na wadze. Ze smutkiem muszę tutaj stwierdzić, że wszystko przemawia za tym, że pan Nastula przegra. Ma już 44 lata, jego organizm z 10 lat więcej, nie ma takiej siły jak Mariusz. Myślę, że pod względem wydolności też nie będzie lepszy. Wszyscy widzieliśmy w walce z Bedorfem, że "Coco" po prostu nie chciał pana Pawła mocno zbić ze względu na szacunek, który później z klasą mu okazał. No niestety jak sam przyznał, lata lecą. Serce chce, ale organizm już nie.

Marcin Bandel: Bardzo cenię sobie Mariusza Pudzianowskiego jako strongmana, a także dlatego, że sporo trenuje i jest bardzo ambitny. Paweł Nastula jest jednak dużo więcej czasu w sportach walki od "Pudziana", stąd stawiam na jego zwycięstwo.

Mamed Khalidov vs Brett Cooper

Dawid Mora: Od dłuższego czasu czuję ogromny niesmak w dobieraniu przeciwników dla Mameda. Dostał teraz zawodnika średniej klasy. Z czterech ostatnich walk wygrał jedną. Ma 10 przegranych w swojej karierze, żadnych wielkich nazwisk. Jest to takie nabijanie rekordu średniakami. Nie można odmówić Mamedowi umiejętności, ale niech w końcu zacznie walczyć z zawodnikami, którzy mogą mu zagrozić. Gdy dowiedziałem się, że będzie walczył z Drwalem, to pomyślałem - w końcu. A tu znowu klops.

Marcin Bandel: Dla Mameda ciężko jest już znaleźć rywala, który byłby mu w stanie zagrozić, oczywiście spoza UFC. Walczył on już z mocniejszymi rywalami, więc ten pojedynek także powinien wygrać.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Kto trafnie wytypuję walkę Pudzianowski vs Nastula?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×