Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KSW podbije Wielką Brytanię? Sprawdź konkurentów polskiego potentata MMA

Konfrontacja Sztuk Walki już 31 października w Londynie zorganizuje pierwszą zagraniczną galę. W Polsce KSW jest bezkonkurencyjne. Jak sytuacja może wyglądać więc w Wielkiej Brytanii?
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

Jedyną konkurencją dla KSW w Polsce była przez pewien czas organizacja MMA Attack, która jednak po wyprodukowaniu trzech gal zawiesiła swoją działalność. W Wielkiej Brytanii pozyskać kibica może nie być już tak łatwo, zważywszy na fakt, że obok rodzimych federacji gości tam co jakiś czas UFC

KSW pierwszą galę zorganizuje w Wembley Arenie, która może pomieścić 12,5 tysiąca widzów. Jak na razie nie potwierdzono żadnego z zawodników, który mógłby zawalczyć na październikowej gali.


Poważną konkurencją przy ambitniejszych planach KSW w Anglii jest z pewnością organizacja Cage Warriors, która na światowym rynku istnieje już od 2001 roku. Brytyjska potęga MMA zorganizowała do tej pory już 74 gale. W Cage Warriors walczyło bądź nadal walczy wielu polskich zawodników, m.in. Joanna Jędrzejczyk, Marcin Lasota, Agnieszka Niedźwiedź, Piotr Ptasiński czy Mateusz Gamrot. Organizacja ta ze swoimi wydarzeniami wychodzi także poza Wielką Brytanię. W samym 2014 roku Cage Warriors zorganizowało galę w Dani i Jordanii, a łącznie wyprodukowało aż 13 gal! Tak poważnej konkurencji jak Cage Warriors na pewno nie można lekceważyć, tym bardziej, że wypełnia ona duże hale, m.in. Echo Arenę czy Copper Box Arenę.

Nie należy zapominać też o organizacjach BAMMA i UCMMA. Szczególnie BAMMA ma silną pozycję na brytyjskim rynku, a w 2014 roku przygotowała ona pięć gal. Już 21 lutego walkę o mistrzowski pas do 66 kilogramów stoczy w Wolverhampton Krzysztof Klaczek. BAMMA choć powstała w 2009 roku, to już dwukrotnie w swojej historii gościła w Wembley Arenie, gdzie 31 października odbędzie się debiutancka gala KSW. Obecnie w szeregach organizacji BAMMA walczą m.in. Colin Fletcher czy Paul Daley

O tym czy październikowa gala KSW w Londynie okaże się sukcesem zadecyduje wiele czynników. O powodzeniu wydarzenia przesądzić może jednak zakontraktowanie czołowych zawodników z Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie w dużej mierze halę w Londynie wypełni też Polonia.

Najbliższe KSW możesz obejrzeć TUTAJ!

Czy KSW podbije brytyjską scenę MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×