Typowanie redakcyjne gali UFC on FOX 15. Machida i Rockhold blisko walki o pas

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W walce wieczoru sobotniej gali UFC on FOX 15 zmierzą się Lyoto Machida i Luke Rockhold. Kto zwycięży ważne starcie wagi średniej? Początek o 22:30, karta główna o 2:00.

Typowanie szczegółowe:

Lyoto Machida vs Luke Rockhold

Maciej Szumowski: Uważam, że w tym starciu lepszy będzie dążący do walki o pas wagi średniej Luke Rockhold. W ostatnich starciach były mistrz Strikeforce pokazuje się naprawdę świetnie. Myślę, że Machidzie nie starczy sił, aby go powstrzymać. Rockhold, decyzja.

Arkadiusz Pawłowski: Machida - Moczopijca to fenomenalny zawodnik, legenda dyscypliny. Potrafi przywalić, zapiąć dźwignię, zaskoczyć przeciwnika swoim zachowaniem w oktagonie. Liczę, że wygra tę walkę, chociaż przeciwnik mocny.

Ronaldo Souza vs Chris Camozzi

Maciej Szumowski: Camozzi wziął tę walkę na kilka dni przed galą. W UFC przegrał swoje trzy ostatnie pojedynki, więc został zwolniony. Wrócił tylko dlatego, że Yoel Romero Palacio doznał kontuzji, a z Souzą nikt inny walczyć nie chciał. Więcej chyba nie muszę mówić. "Jacare", poddanie, pierwsza runda.

Arkadiusz Pawłowski: Souza - Jacare to jeden z moich ulubieńców i nie wydaje mi się, żeby Camozzi mógł mu zagrozić w tej walce. Souza powinien wyczekać na odpowiedni moment i poddać przeciwnika, który jest jednak w moim mniemaniu zawodnikiem o klasę gorszym od Brazylijczyka.

Cub Swanson vs Max Holloway

Maciej Szumowski: Zapowiada się fascynujący pojedynek wagi piórkowej. Uważam, że to będzie szybka i dynamiczna walka. Co prawda Swanson przegrał ostatnio z Frankie'em Edgarem, ale myślę, że dziś wróci do oktagonu ze zdwojoną mocą. Holloway to również wysoka półka, ale postawię jednak na Cuba.

Arkadiusz Pawłowski: Holloway - Bardzo wyrównane starcie na papierze. Myślę, że walka może skończyć się szybko, jeśli zawodnicy pójdą na wymianę. Umiejętności po obu stronach spore, więc może zadecydować przypadek, łut szczęścia. [ad=rectangle] Typowanie zwycięzców:

Felice Herrig: Arkadiusz Paige VanZant: Maciej

Jim Miller: Arkadiusz, Maciej Beneil Dariush: -

Ovince St. Preux: Arkadiusz, Maciej Patrick Cummins: -

Corey Anderson: Arkadiusz, Maciej Gian Villante: -

Tim Means: Arkadiusz, Maciej George Sullivan:

Takeya Mizugaki: Arkadiusz Aljamain Sterling: Maciej

Diego Brandao: Arkadiusz, Maciej Jimy Hettes: -

Eddie Gordon: Maciej Chris Dempsey: Arkadiusz

Źródło artykułu: