KSW 31: Michał Materla zdominował Tomasza Drwala. "Pudzian" królem nokautu!

Historyczna gala KSW 31 w Ergo Arenie zakończyła się świetnymi walkami. Triumfowali w nich gwiazdy Konfrontacji Sztuk Walki - Michał Materla i Mariusz Pudzianowski.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Debiut Tomasza Drwala nie był pomyślny dla zawodnika z Krakowa. "Gorilla" przegrał walkę o pas wagi średniej z mistrzem Michałem Materlą. "Cipao" pokonał weterana UFC na pięć sekund przed końcem - po tym, jak rozbił rywala uderzeniami w parterze. Wygląda na to, że potencjalna walka Drwala z Mamedem Chalidowem nie ma już żadnego sensu.
"Pudzian" królem nokautu! Mariusz Pudzianowski zanotował najcenniejszą i zdecydowanie najbardziej efektowną wygraną w karierze, która powinna zagwarantować mu walkę o pas KSW "królewskiej" kategorii. Były strongman potrzebował zaledwie kilkunastu sekund, aby posłać na deski niedawnego pretendenta do tytułu, Rollesa Gracie'ego. Niespodziewanie Peter Graham postawił stosunkowo duży opór Karolowi Bedorfowi. Australijczyk mógł wygrać przed czasem, ale ostatecznie przegrał przez decyzję w stosunku 3x 30-27. Stawką starcia nie był jednak pas KSW wagi ciężkiej, który należy do Polaka.

Techniczny pojedynek Gorana Reljica z Attilą Veghiem wyłonił nowego mistrza KSW w wadze półciężkiej. Został nim chorwacki "Duch", który zwyciężył po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej.

Dużą niespodziankę sprawił Kamil Szymuszowski. "Szymek" przywitał w wadze półśredniej Macieja Jewtuszkę. Debiutujący w KSW zawodnik z Łodzi zasłużenie wygrał przez decyzję sędziowską po piętnastu minutach walki.

Aziz Karaoglu zakończył karierę Jaya Silvy w KSW. Turek mieszkający na co dzień w Niemczech po 94 sekundach posłał pochodzącego z Angoli fightera na deski. Była to jego druga wygrana z rzędu.
Mariusz Pudzianowski bohaterem KSW 31! Mariusz Pudzianowski bohaterem KSW 31!
Kartę główną rozpoczęło krótkie starcie pomiędzy Tomaszem Narkunem a Karolem Celińskim. "Żyraf" z Berserkers Team Szczecin potrzebował zaledwie dwóch minut, aby pokonać "Cebulę" przez poddanie.

W karcie wstępnej świetne debiuty w KSW zaliczyli Jędrzej Maćkowiak i Grzegorz Szulakowski. "Wałujew" na trzy sekundy przed końcem pierwszej rundy znokautował Marcina Gułasia, zaś "Szuli" poddał w rewanżu Patryka Grudniewskiego.

Wyniki:

Pojedynek o pas KSW w wadze średniej
84 kg: Michał Materla pok. Tomasza Drwala przez TKO (uderzenia w parterze), 4:55, runda 3.

120 kg: Mariusz Pudzianowski pok. Rollesa Gracie'ego przez KO (prawy sierpowy), 0:27, runda 1.
120 kg: Karol Bedorf pok. Petera Grahama przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

Pojedynek o pas KSW w wadze półciężkiej
93 kg: Goran Reljic pok. Attilę Vegha przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29).

77 kg: Kamil Szymuszowski pok. Macieja Jewtuszkę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
84 kg: Aziz Karaoglu pok. Jaya Silvę przez TKO (uderzenia pod siatką), 1:34, runda 1.
93 kg: Tomasz Narkun pok. Karola Celińskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:17, runda 1.
70 kg: Grzegorz Szulakowski pok. Patryka Grudniewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:38, runda 2.
120 kg: Jędrzej Maćkowiak pok. Marcina Gułasia przez TKO (uderzenia w parterze), 4:57, runda 1.

Pudzianowski po walce
Czy Michał Materla powinien powalczyć z Mamedem Chalidowem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×