Typowanie redakcyjne gali UFC 190. Mistrzyni broni pasa na trudnym terenie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Początek imprezy o 00:30 na UFC Fight Pass, zaś karta główna od 4:00 na Extreme Sports Channel. Warto oglądać, bo gala UFC 190 zapowiada się ciekawie!

Przypomnijmy, że transmisję z Rio de Janeiro i inne gale UFC polscy kibice mogą oglądać za darmo na kanale Extreme Sports Channel.

Dostępność stacji na platformach telewizyjnych: - Cyfrowy Polsat - 18 - NC+ - 122 - UPC - 571 (419) - Vectra - 221 - Toya - 445 [ad=rectangle] Typowanie szczegółowe:

Ronda Rousey vs Bethe Correia

Maciej Szumowski: Ronda Rousey przez poddanie w pierwszej rundzie. Nie widzę absolutnie żadnych szans Brazylijki. Ona nie jest notowana nawet w najlepszej dziesiątce wagi koguciej na świecie! Nie powinna dostać walki o pas. Skoro "Rowdy" robiła co chciała z taką na przykład Mieshą Tate, to i z Bethe Correią gładko sobie poradzi. Łatwa walka dla niej.

Arkadiusz Pawłowski: Ronda Rousey - Nie może być inaczej. Ronda jest jedną z głównych atrakcji nie tylko UFC, ale światowego MMA i poza tym, że jest najlepsza w swojej dywizji ma dodatkową motywację - Roddy Piper, jedna z największych gwiazd światowego pro wrestlingu, ten który korzystał z przydomka Rowdy, a później się nim z Rousey podzielił, zmarł przedwczoraj. Ronda zadedykuje mu walkę i wygra ją w charakterystycznym dla siebie efektownym stylu.

Jakub Madej: Pewne jest jedno - pojedynek ten zwycięży Ronda Rousey. Pytanie brzmi jednak - w jaki sposób? Ostatnie walki wskazują na to, że starcie powinny zakończyć się bardzo szybko. Ja jednak uważam, że pojedynek ten zakończy się pod koniec pierwszej rundy lub w drugiej odsłonie. Dlaczego? Od kilku miesięcy trwa mocna wymiana zdań pomiędzy zawodniczkami - Correia obrażała nawet rodziców Rousey, czego ta na pewno jej nie wybaczy. Teraz wystarczy zadać sobie pytanie - czy "Rowdy" będzie chciała poddać Bethe w kilka sekund, czy raczej będzie chciała obijać jej twarz tak długo, aż starcia nie przerwie sędzia? W moim odczuciu Rousey weźmie przykład z naszej mistrzyni - Joanny Jędrzejczyk - i przez pierwszą rundę dosłownie zmasakruje Correię. Nie zdziwię się, jeśli porozcinana zawodniczka z Brazylii nie zostanie wypuszczona do drugiej odsłony.

Mauricio Rua vs Antonio Rogerio Nogueira

Maciej Szumowski: Mauricio Rua przez decyzję. Obaj zawodnicy to już tylko swoje własne cienie świetnych zawodników sprzed kilku lat, ale w tym pojedynku muszą pokazać swoje najlepsze umiejętności. Nie sądzę, żeby to był jakiś arcyciekawy pojedynek. "Shogun" walczy w ostatnich latach częściej, więc stawiam na niego.

Arkadiusz Pawłowski: Maurício Rua - Dwóch świetnych zawodników, wielkie nazwiska światowego MMA. Ciężko mi ocenić kto wyjdzie do tej walki lepiej przygotowany, a chyba właśnie to zadecyduje o wyniku. Umiejętności obu fighterów są bardzo wysokie, strzelam, że Rua może wyjść z tej walki zwycięsko, ale wszystko się może zdarzyć.

Jakub Madej: Rua wrócił do swojego starego trenera - Rafaela Cordeiro. Ten argument dla mnie jest wystarczający do tego, aby wytypować w tym pojedynku Mauricio Ruę. Mało tego, "Shogun" rozważa zejście do dywizji średniej, więc poważnie musi on myśleć o swojej przyszłości. Faktem jest, że w ostatnich pięciu pojedynkach Rua zwyciężył tylko raz, jednak mam nadzieję, że w najbliższym starciu poczuje on chęć zwyciężania i pokaże powrót podobny do Franka Mira czy Andreia Arlovskiego. Nogueira jest mocny, jednak długie przerwy pomiędzy walkami mogą spowodować regres formy. Pewnym w moim odczuciu można być jednego - pojedynek ten zakończy się przed czasem.

Antônio Rodrigo Nogueira vs Stefan Struve

Maciej Szumowski: Stefan Struve przez nokaut w rundzie drugiej. Bracia Nogueira poniosą klęskę podczas gali w swoim ojczystym kraju. Rogerio według mnie przegra z Mauriciem Ruą, zaś Rodrigo będzie musiał uznać wyższość wysokiego Holendra. Struve w drugiej rundzie brutalnie znokautuje lokalnego faworyta.

Arkadiusz Pawłowski: Antonio Rodrigo Nogueira - Struve jest mocnym przeciwnikiem, którego nie można lekceważyć, wiele osób uważa go też za faworyta tego pojedynku. Według mnie jeden z Nogueirów wygra swoją walkę, a skoro z moich skrzętnych analiz wynika, że Rua wygra drugą walkę, wniosek nasuwa się sam. Wydaje mi się, że walka zakończy się przed czasem.

Jakub Madej: Do najbliższego pojedynku Struve przygotowuje się w bardzo dobrym teamie, który zaczął uczyć "Wieżowca", jak ma korzystać ze swojego zasięgu. Dziwny wydaje się fakt, że wcześniej nie potrafił tego wykorzystywać, jednak ostatnie dwie walki to pokazują - przegrana przez TKO z Markiem Huntem i porażka przez nokaut w pierwszej rundzie z Alistairem Overeemem. Struve jednak mocno wziął się za siebie i w moim odczuciu udowodni to już 1 sierpnia. Trudno mu będzie poddać lub znokautować Nogueirę, jednak w jakiś sposób Stefan znajdzie sposób na Brazylijczyka.

Typowanie zwycięzców:

Fernando Bruno: Maciej, Arkadiusz Glaico Franca: Jakub

Dileno Lopes: Maciej Reginaldo Vieira: Jakub, Arkadiusz

Antonio Silva: Jakub, Arkadiusz Soa Palelei: Maciej

Claudia Gadelha: Maciej, Jakub Jessica Aguilar: Arkadiusz

Demian Maia: Arkadiusz Neil Magny: Maciej, Jakub

Patrick Cummins: Maciej Rafael Cavalcante: Jakub, Arkadiusz

Warlley Alves: Maciej, Jakub, Arkadiusz Nordine Taleb: -

Yuri Alcantara: Maciej, Jakub, Arkadiusz Leandro Issa: -

Vitor Miranda: - Clint Hester: Maciej, Jakub, Arkadiusz

Hugo Viana: Maciej, Jakub, Arkadiusz Guido Canetti: -

Źródło artykułu: