WP SportoweFakty: Typowanie UFC 193. Jędrzejczyk i Sobotta po kolejne wygrane!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News
zdjęcie autora artykułu

Sobotnią galę UFC 193 w australijskim Melbourne będzie śledziło ponad 60 tysięcy kibiców na Etihad Stadium i z pewnością cała sportowa Polska. Pasa bronić będzie bowiem Joanna Jędrzejczyk, a na karcie wstępnej powalczy Peter Sobotta.

Początek gali o 00:30 na UFC Fight Pass. Karta główna od 4:00 na antenie Extreme Sports Channel. Walka Sobotta vs Noke ok. 3:00, zaś pojedynek Jędrzejczyk vs Letourneau przed 5:30.

Typowanie szczegółowe:

Ronda Rousey vs Holly Holm

Maciej Szumowski: Ronda Rousey przez poddanie w pierwszej rundzie - "Rowdy" jest bezkonkurencyjna w wadze koguciej na świecie. Nie widzę żadnej zawodniczki, która mogłaby jej zagrozić w najbliższym czasie. Według mnie Ronda wyglądała słabo na ważeniu, ale nie powinna mieć problemów z Holly Holm. Panie trochę poboksują, ale góra dwie minuty i medalistka IO podda swoją oponentkę firmową balachą.

Jakub Madej: Ronda Rousey w pierwszej rundzie. Wiele osób spodziewa się niespodzianki, czyli tego, że walka wyjdzie poza pierwszą rundę. Nie wiem, dlaczego Ronda miałaby to robić i nie spodziewam się, żeby Holly postawiła aż taki opór. "Rowdy" być może będzie chciała znokautować Holm, ale nawet jeśli będzie chciała tego dokonać, to nie zajmie jej to dużo czasu. Bardziej skłaniam się na znokautowanie byłej bokserki, jednak jeśli Rondzie nie będzie szło w stójce, to bez najmniejszych problemów sprowadzi i podda.

Arkadiusz Pawłowski: Ronda Rousey - Rousey jest obecnie najlepszym towarem eksportowym UFC i nie wierzę, że Holm może jej pokrzyżować plany. Ronda jest w tym momencie nie do pokonania i wydaje mi się, że walka nie potrwa zbyt długo. Zgrabny rzut i demolka w parterze, a jeśli nie, to równie prawdopodobne i szybkie poddanie rywalki.

Joanna Jędrzejczyk vs Valérie Létourneau

Maciej Szumowski: Joanna Jędrzejczyk przez TKO w połowie walki - według mnie ten pojedynek będzie mieć podobny scenariusz co starcie Jędrzejczyk z Jessicą Penne. Olsztynianka będzie obijać swoją rywalkę, aż sędzia przerwie starcie. Krew będzie się lała, a Letourneau będzie żałować, że wzięła tę potyczkę... W końcu jedyna zawodniczka, która może zagrozić Polce to Claudia Gadelha.

Jakub Madej: Joanna Jędrzejczyk przez całkowitą destrukcję rywalki - nie wiem, w której rundzie się to zakończy i nie wiem, czy Letourneau będzie chciała wrócić do mieszanych sztuk walki po tym, co ją spotka w Australii. Jędrzejczyk to prawdziwa zabójczyni i nie widzę sposobu na pokonanie jej. Przynajmniej Valerie nie ma w swoim arsenale czegokolwiek, co mogłoby zaskoczyć zawodniczkę z Olsztyna. Kanadyjka musiałaby do Oktagonu wejść z bronią, żeby pokonać Polkę, jednak nie jest to dozwolone, w związku z czym zapowiada się krwawa masakra w wykonaniu Joanny.

Arkadiusz Pawłowski: Joanna Jędrzejczyk - patriotyzm patriotyzmem, ale tutaj po prostu ciężko inaczej typować. Nasza Asia jest w doskonałej formie, a do tego wydaje się być w innej lidze niż dotychczasowe rywalki. Bije mocno, szybko i celnie, a do tego nie ma litości i jak się rozpędzi, to pozamiatane. Wydaje mi się, że właśnie taki będzie scenariusz i przeciwniczka ugnie się pod natłokiem ciosów.

Kyle Noke vs Peter Sobotta

Maciej Szumowski: Peter Sobotta przez decyzję - nie wróżę tutaj ciekawego pojedynku, ale myślę, że Piotrek powinien ugrać decyzję w stosunku 2:1 w rundach. Najwięcej szans nasz reprezentant będzie miał oczywiście w parterze, gdzie powinien przeważać nad rywalem. Według mnie to właśnie ta płaszczyzna da mu zdecydowaną przewagę i pokona bardziej doświadczonego rywala i ucieszy w ten sposób i Niemców, i Polaków.

Jakub Madej: Peter Sobotta, poddanie - Kyle Noke jest jak najbardziej do przejścia i Sobotta może zakończyć "czarną serię" porażek Polaków za granicami naszego kraju. Podczas walki Sobotty z Pawlakiem dało się zauważyć lekki zastój Petera jednak sposób, w jaki odprawił Steve'a Kennedy'ego był niesamowity i z pewnością będzie on chciał powtórzyć ten wyczyn. "KO" to 35-latek, który z ostatnich pięciu pojedynków zwyciężył tylko dwa i nie były to topowe nazwiska. Sobotta ma ogromną szansę na rozgłos i wdarcie się do czołówki kategorii półśredniej.

Arkadiusz Pawłowski: Peter Sobotta - Sobotta nie jest w żadnym wypadku topowym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej, ale Kyle'a powinien przejść i to nie z wielką trudnością. Myślę, że zobaczymy poddanie, chociaż nie w pierwszej rundzie, bo przeciwnik podejmie walkę.

Typowanie zwycięzców:

Antonio Silva: Arkadiusz Mark Hunt: Maciej, Jakub

Uriah Hall: Maciej, Jakub, Arkadiusz Robert Whittaker: -

Stefan Struve: Arkadiusz, Jakub Jared Rosholt: Maciej

Jake Matthews: Maciej, Jakub, Arkadiusz Akbarh Arreola: -

Anthony Perosh: Arkadiusz Gian Villante: Maciej, Jakub

Richie Vaculik: Jakub Danny Martinez: Maciej, Arkadiusz

James Moontasri: Maciej, Jakub Anton Zafir: Arkadiusz

Richard Walsh: Maciej, Jakub Steven Kennedy: Arkadiusz

Daniel Kelly: Maciej, Jakub, Arkadiusz Steven Montogomery: -

Ryan Benoit: Maciej, Jakub, Arkadiusz Ben Nguyen: -

Źródło artykułu: