Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Doświadczony Ormianin znowu w Polsce. Będzie rywalem gwiazdy FEN-u na gali w Lubinie

Kolejnym zestawieniem, jakie czeka kibiców 9 stycznia podczas gali FEN 10: Gold Edition w Lubinie, będzie polsko-ormiański pojedynek Marcina Zontka i Hracho Darpinyana. Starcie w hali RCS odbędzie się w kategorii półciężkiej do 93 kg.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Reprezentujący klub Contender Kamienna Góra 36-letni Marcin Zontek to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd polskiego MMA. Z piętnastu zwycięstw, jakie odniósł w zawodowej karierze, trzy dokonały się na arenie Fight Exclusive Night. Polak był pretendentem do tytułu mistrzowskiego największej europejskiej organizacji MMA, jaką jest rosyjska M-1 Global - jego bitwa o pas z Sergeyem Korneevem uznana został za najlepszą walkę roku 2012 w Rosji.

Podczas ostatniego występu w klatkoringu FEN Marcin Zontek zatrzymał niemieckiego zawodnika Tassilo Lahra, pokonując go w imponującym stylu. Jak twierdzi, czas na kolejne efektowne zwycięstwo.

Rywal Marcina Zontka dał się już poznać Polakom. Zaczynający swoją przygodę w sportach walki od judo Hracho Darpinyan dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Europy juniorów i w 2010 roku zaszokował europejską scenę MMA, nokautując cenionego Roberta Jocza. Trenujący pod okiem legendarnego holenderskiego weterana MMA Boba Schrijbera 29-letni Ormianin odniósł 14 zawodowych zwycięstw i doznał 8 porażek.

Z 7 walk, które stoczył z polskimi zawodnikami, "Hracho Man" trzy przegrał - dwa razy pokonał go Michał Fijałka i raz Michał Pasternak - i cztery wygrał - jego "ofiarami" byli Robert Jocz, Krzysztof Gutowski, Michał Szuliński i w 2015 roku Mateusz Ostrowski. Czy pokona także Marcina Zontka?

"Nigdy się tak nie czułem po zwycięstwie, to były instynkty". Chalidow o emocjonalnej reakcji

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×