WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wojciech Janusz vs Michał Oleksiejczuk na FEN 12: Fell the Force

20 maja we wrocławskiej Hali Stulecia podczas FEN 12 staną naprzeciw siebie Wojciech "Kulkinio" Janusz z Berserker’s Team Szczecin oraz Michał "The Hummer" Oleksiejczuk z GKS Górnik Łęczna. Pojedynek zakontraktowany jest w limicie do 93 kg.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
/ Na zdjęciu: Paweł Jóźwiak

- Konsekwentnie stawiamy na utalentowanych, walecznych fighterów i nowe twarze. Ten pojedynek spełnia te kryteria. Janusz już u nas walczył i mimo ostatniej, nieznacznej porażki na punkty pokazał, że to do niego może należeć przyszłość wagi półciężkiej w Polsce. Wyciągnął z niej wnioski. Młodego ambitnego Oleksiejczuka sam jestem ciekaw. Ma dobry rekord, notowania i opinię. Chcemy, by to potwierdził w klatkoringu FEN. Wygra lepszy i nikogo nie skreślam, ani nie faworyzuję - stwierdził prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

25-letni Wojciech Janusz to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników szczecińskiego klubu, który jest prawdziwą kuźnią talentów. Janusz trenuje pod okiem legendarnego Piotra Bagińskiego. Był wielokrotnym mistrzem Polski w brazylijskim ju-jitsu i mistrzem Polski ADCC w submission fighting.

"Kulkinio" udanie debiutował na gali FEN 7 w Bydgoszczy, pokonując błyskawicznie Andrzeja Piątkowskiego. W ostatniej swojej walce po zaciętym, emocjonującym boju decyzją sędziów przegrał z Marcinem Wójcikiem. W zawodowych walkach odniósł 4 zwycięstwa i tylko raz schodził pokonany.

Pochodzący z Włodawy Michał Oleksiejczuk ma zaledwie 21 lat, ale już został mistrzem lokalnej organizacji TFL. W trakcie swojej 5-letniej przygody z MMA został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, w wadze do 87 kg, w klasyfikacji generalnej Amatorskiej Ligi MMA w 2014 roku. W 2015 był już najlepszym zawodnikiem ALMMA w formule full-contact. W ciągu dwóch lat, od momentu, kiedy rozpoczął karierę profesjonalnego sportowca, wygrał 8 walk i tylko 2 przegrał.

ZOBACZ WIDEO Sebastian Nowak: To był mój pierwszy strzał głową od kiedy...

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×