Nadzieja polskiego MMA powraca po dwóch porażkach. Paweł Kiełek poznał rywala

Od walki Pawła Kiełka z klubu Berkut Arrachion Olsztyn z Dawidem Drobiną z MMA Orzeł Namysłów rozpocznie się 20 maja gala FEN 12: Feel The Force. Pojedynek we wrocławskiej Hali Stulecia zakontraktowany jest w wadze półśredniej do 77 kilogramów.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Paweł Kiełek w klatkoringu Fight Exclusive Night wystąpi po raz czwarty. Zaledwie 20-letni fighter uważany jest za jeden z największych talentów w polskim MMA. Tę opinię potwierdził na gali FEN 6 Showtime we Wrocławiu, na której zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. Wcześniej zremisował także z cenionym Artemem Lobovem.

W dwóch ostatnich pojedynkach uległ Romanowi Szymańskiemu (jednogłośna decyzja sędziów) i Mindaugasowi Verzbickasowi (poddanie w 1. rundzie). Te dwa przegrane starcia determinują go, by wreszcie odnieść kolejny sukces. Na zawodowej arenie wygrał 6 walk, każdorazowo przez poddanie lub nokaut rozstrzygając je na swoją korzyść, poniósł 2 porażki i jeden raz zremisował.

ZOBACZ WIDEO Karolina Kowalkiewicz zgodzi się na sesję w Playboyu? Jest odpowiedź

28-letni Dawid Drobina to wielokrotny medalista zawodów w formule submission fighting. Występ na wrocławskiej gali FEN 12 Feel The Force będzie jego debiutem w federacji Fight Exclusive Night.

Namysłowianin o przydomku "Spiner" karierę w profesjonalnym MMA rozpoczął w 2010 roku, a jego idolem jest słynny Kanadyjczyk Georges St. Pierre. Z dotychczasowych swoich pojedynków sześć wygrał, kończąc każdy z nich przed czasem, i cztery przegrał.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×