Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Porażka Polaka w walce wieczoru FEN 12. Federacja rozdała trzy pasy mistrzowskie

We wrocławskiej Hali Stulecia odbyła się 12. gala federacji Fight Exclusive Night. W walce wieczoru Michał Michalski przegrał przed czasem z Davym Gallonem. Nowymi mistrzami FEN zostali Przemysław Mysiała i Wojciech Wierzbicki.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
gala FEN Materiały prasowe / Na zdjęciu: gala FEN

Galę we Wrocławiu udanie rozpoczęła Iwona Nieroda. Polska kickboxerka pokonała Gabriellę Mezei po kontuzji rywalki. Równą walkę w wadze do 70 kg dali Michał Miłek Mateusz Głąb. Sędziowie po trzech rundach orzekli remis, a po dogrywce górą był Miłek. 

Pierwszy krok w kierunku walki o pas w wadze półśredniej wykonał Mateusz Strzelczyk. Mistrz Profesjonalnej Ligi MMA po jednogłośnej decyzji zwyciężył Jakuba Boczka.  

Kartę główną gali FEN 12 otworzył pojedynek kickboxerów, w którym na dystansie trzech rund Kamil Jenel okazał się lepszy od Oskara Staszczuka. Małą niespodzianką wrocławskiej imprezy było zwycięstwo Michała Oleksiejczuka nad Wojciechem Januszem. Mistrz Thunderstrike Fight League po trzech rundach pokonał faworyzowanego zawodnika ze Szczecina, który na co dzień sparuje z Michałem Materlą czy Michałem Fijałką. Udanie po dwóch porażkach w federacji FEN zaprezentował się Adam Golonkiewicz. Polak szybko, gdyż już w 1. rundzie, zastopował ciosami w parterze mniej doświadczonego Włocha Elio Caiaffę. 

ZOBACZ WIDEO Odpowiedź Artura Boruca zaskoczyła dzieci. "Nie mam pojęcia, jak ja to zrobiłem!"

Nieudany debiut w Fight Exclusive Night zanotował były zawodnik UFC, Paweł Pawlak. "Plastinho" nie znalazł sposobu na pokonanie Brazylijczyka Igora Fernandesa i po trzech rundach musiał uznać wyższość rywala.  

Kapitalny pojedynek o pas mistrzowski w wadze półciężkiej dali kibicom Marcin Zontek i Przemysław Mysiała. Już w pierwszej, badawczej rundzie zawodnicy wdali się w ringową bójkę. Na początku 2. odsłony starcia bliski skończenia rywala był Zontek, ale Mysiała przetrwał nawałnicę ciosów, a później sam przejął inicjatywę, przenosząc starcie do parteru. Runda 3. i 4. to rosnąca przewaga strażaka z Zielonej Góry, który celniej trafiał Mysiałę oraz lepiej prezentował się kondycyjne. W ostatnie rundzie mistrzowskiego pojedynku "Misiek" szukał sprowadzań do parteru, by tam poszukać sposobu na wygraną z Zontkiem. Ta sztuka udała mu się na nieco ponad minutę przed końcowym gongiem. Na kilka sekund przed zakończeniem walki Przemysław Mysiała poddał Marcina Zontka duszeniem zza pleców! Tym samym Polak na stale mieszkający w Wielkiej Brytanii został pierwszym mistrzem federacji FEN w wadze półciężkiej. 

W pojedynku o pas wagi do 77 kg federacji FEN Wojciech Wierzbicki zmierzył się z Zakarią Baitarem. Polak nie był faworytem tego pojedynku, zwłaszcza, że na kilka dni przed galą zastąpił on Pawła Biszczaka. Polski kickboxer pokazał się jednak z dobrej strony z walce z Baitarem. Przez pięć rund według sędziów celniej trafiał Wierzbicki i to do niego powędrował pas tymczasowy FEN. Po walce świeżo upieczony mistrz życzył Pawłowi Biszczakowi szybkiego powrotu do zdrowia, gdyż prawdopodobnie z nim stoczy on kolejną walkę w federacji. 

W walce wieczoru FEN 12 Michał Michalski zmierzył się z Davym Gallonem. 1. runda to badanie się zawodników w stójce, ale agresywniejszym fighterem wydawał się Polak. W kolejnych dwóch odsłonach walki Michalski zyskiwał przewagę, zwłaszcza w 3. rundzie, kiedy mocno porozbijał w parterze Francuza. W 4. rundzie Polak opadł z sił, a Gallon ruszył do ataku. Po jednej z serii ciosów Michał Michalski osunął się na matę klatkoringu, a rywal dobił go kilkoma uderzeniami w parterze. Tym samym francuski zawodnik został pierwszym mistrzem federacji FEN w wadze do 77 kg.

Oto pełne wyniki gali FEN 12: Feel the Force

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas FEN w wadze półśredniej (do 77 kg)
77 kg: Davy Gallon pok. Michała Michalskiego przez TKO w 4. rundzie.

Pojedynek o pas FEN w wadze do 77 kg
^77 kg: Wojciech Wierzbicki pok. Zakarię Baitara przez jednogłośną decyzję.

Pojedynek o pas FEN w wadze półćiężkiej (do 93kg)
93 kg: Przemysław Mysiała pok. Marcina Zontka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 5.

Pozostałe:
77 kg: Igor Fernandes pok. Pawła Pawlaka przez jednogłośną decyzję.
^81 kg: Bartosz Muszyński pok. Piotra Rogosza decyzję po dogrywce.
70 kg: Adam Golonkiewicz pok. Elio Caiaffana przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1.
93 kg: Michał Oleksiejczuk pok. Wojciecha Janusza przez jednogłośną decyzję.
^77 kg: Kamil Janel pok. Oskara Staszczaka przez większościową decyzję.
77 kg: Mateusz Strzelczyk pok. Jakuba Boczka przez jednogłośną decyzję.
70 kg: Mateusz Głąb pok. Michała Miłka przez decyzję po dogrywce.
^56 kg: Iwpna Nieroda pok. Gabriellę Mezei przez TKO (kontuzja), runda 1.

^ – walki na zasadach K-1

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • Mateusz Głąb Zgłoś komentarz
  Równą walkę w wadze do 70 kg dali Michał Miłek Mateusz Głąb. Sędziowie po trzech rundach orzekli remis, a po dogrywce górą był Głąb nie Miłek !! - błąd w treści artykułu :)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×