Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Michał Materla zawalczy z Azizem Karaoglu na gali German MMA Championship?!

Michał Materla (23 zwycięstwa - 5 porażek) otrzymał propozycję walki z Azizem Karaoglu (9-7)! Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, do pojedynku miałoby dojść podczas gali German MMA Championship.

Artur Mazur
Artur Mazur
Michał Materla Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Michał Materla

Karaoglu w ostatnim tygodniach nie schodzi z czołówek polskich mediów. 27 maja zaskoczył wszystkich, tocząc wyrównany bój z Mamedem Chalidowem podczas KSW 35. Po gali nie szczędził gorzkich słów pod adresem sędziów punktowych, którzy - jego zdaniem - niesłusznie wskazali na zwycięstwo mistrza KSW.

Dodatkowo, ogromne kontrowersje wzbudziła muzyka, która towarzyszyła wejściu Karaoglu do klatki. Okazało się, że Niemiec tureckiego pochodzenia wybrał utwór będący nieformalnym hymnem dżihadystów. Zawodnik tłumaczył, że to federacja pomyliła nagrania, ale właściciele KSW wymierzyli mu surową karę. Federacja rozwiązała z nim umowę i przekreśliła ewentualne starcia z innymi swoimi zawodnikami.

Naturalnym zestawieniem - wobec rocznej przerwy Mameda Chalidowa - wydawało się starcie właśnie Karaoglu z Michałem Materlą, który do niedawna był mistrzem w kategorii średniej. Szczeciński zawodnik stracił pas na rzecz właśnie Chalidowa, ale wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując w Gdańsku Antoniego Chmielewskiego.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. KSW jak UFC? Debiutant nie ma wątpliwości "To było najlepsze show"

Okazuje się jednak, że pojedynek Karaoglu - Materla jest możliwy. Jak ustaliły WP SportoweFakty, "Magic" już dostał ofertę walki w Niemczech.

- Mogę potwierdzić, że taka propozycja już wpłynęła - mówi nam Norbert Sawicki, menadżer Materli.

- Przyznam szczerze, że po ostatniej walce chcieliśmy zmierzyć się z Karaoglu na KSW, ale federacja podjęła dość zaskakującą decyzję, zwalniając go z kontraktu. Generalnie jesteśmy zwolennikami takiego zestawienia, ale do ustalenia pozostało wiele kwestii, również te finansowe - tłumaczy Sawicki.

Data ewentualnej walki na gali GMC nie jest jeszcze znana.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • mr. fun Zgłoś komentarz
  buhahahaha!!!! KSW zaczyna przypominać amerykański Wrestling!!! Najpierw wywalają Karaoglu wlepiają mu kosmiczną karę. I nagle wystawiają chłopaka z wielkim przegranym Materlą. Moim
  Czytaj całość
  zdaniem wynik walki będzie z góry narzucony przez KSW ponieważ Karaoglu ma wobec tej federacji zobowiązania finansowe
  • Przeczol Zgłoś komentarz
   oj Michał trzymam kciuki ale .... będziesz miał ciężką przeprawę.... Raz, że waga. Dwa warunki fizyczne i siła. Z bokserem będzie ciężko. Skoro miał rękę złamaną i nie odklepał
   Czytaj całość
   to musisz mu kark skręcić. Polska trzyma kciuki
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×