Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Były pretendent do pasa następnym przeciwnikiem Jana Błachowicza w UFC!

Jan Błachowicz poznał kolejnego przeciwnika, z którym zmierzy się pod szyldem organizacji UFC. Polak skrzyżuje rękawice z niebezpiecznym Alexandrem Gustafssonem.
Jakub Madej
Jakub Madej
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

Jeden z najlepszych zawodników kategorii półciężkiej na świecie i były pretendent do tytułu mistrzowskiego UFC, Alexander Gustafsson (16-4), został kolejnym przeciwnikiem Jana Błachowicza (19-5) w największej organizacji MMA na świecie. Starcie odbędzie się 3 września w Hamburgu.

Dla Polaka będzie do piąty występ w organizacji UFC. Do tej pory Błachowicz zanotował dwie wygrane i dwie przegrane. W debiucie w spektakularny sposób znokautował Ilira Latifiego. Następne dwa starcia okazały się dla byłego mistrza KSW pechowe - najpierw decyzją sędziów przegrał z Jimim Manuwą, a następnie w ten sam sposób poniósł porażkę z Coreyem Andersonem. Ostatnią walkę Błachowicz stoczył w kwietniu. Po trzech rundach jednogłośnie na punkty pokonał Igora Pokrajaca.

Szwed co prawda w ostatnich czterech pojedynkach trzykrotnie przegrywał, jednak ulegał on jedynie najlepszym w tej kategorii wagowej. Dwukrotnie Gustafsson toczył trudne boje o pasy mistrzowskie - najpierw ogromny opór postawił Jonowi Jonesowi, a dwa lata później był bliski zdobycia mistrzostwa, gdyż przegrał z Danielem Cormierem niejednogłośną decyzją sędziów. Pomiędzy dwoma pojedynkami o pas, "The Mauler" zwyciężył z Jimim Manuwą przez techniczny nokaut, a niecały rok później przegrał przez nokaut z Anthonym Johnsonem.

ZOBACZ WIDEO Eksperci bronią Milika. "On jeszcze strzeli cztery gole"

Co ciekawe, Gustafsson w swojej szóstej walce w zawodowym MMA wystąpił pod szyldem organizacji KSW. Na gali, która odbyła się 13 września 2008 roku, "The Mauler" jednogłośną decyzją sędziów pokonał Krzysztofa Kułaka. Rok później Szwed zadebiutował w UFC.

Bez wątpienie będzie to najtrudniejsze wyzwanie dla Jana Błachowicza w organizacji UFC. Starcie Polaka ze Szwedem poprzedzi główną walkę wieczoru wrześniowej gali i odbędzie się na dystansie trzech rund.

Aktualna karta walk gali UFC Fight Night 93:

Walka wieczoru:

265 lbs: Andrei Arlovski (25-12) vs Josh Barnett (34-8)

Co-main event:

205 lbs: Jan Błachowicz (19-5) vs Alexander Gustafsson (16-4)

Pozostałe:

205 lbs: Ilir Latifi (12-4) vs. Ryan Bader (20-5)
155 lbs: Nick Hein (13-2) vs. Tae Hyun Bang (18-9)
155 lbs: Rustam Khabilov (19-3) vs. Reza Madadi (14-4)
185 lbs: Scott Askham (14-2) vs. Jack Hermansson (13-2)
170 lbs: Peter Sobotta (15-5-1) vs. Nicolas Dalby (14-1-1)
170 lbs: Emil Weber Meek (8-2-1) vs. Jessin Ayari (15-3)
265 lbs: Jarjis Danho (6-1) vs. Christian Colombo (8-1)

Czy Jan Błachowicz pokona Alexandra Gustafssona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×