Damian Stasiak zawalczy na gali UFC 204!

Najlepszy polski zawodnik kategorii koguciej zawalczy na wielkiej gali UFC 204, która odbędzie się 8 października w Manchesterze. Damian Stasiak (9-3 MMA, 1-1 UFC) skrzyżuje rękawice z Daveyem Grantem (10-2, 1-1 UFC).

Jakub Madej
Jakub Madej
Damian Stasiak na ceremonii ważenia / Damian Stasiak na ceremonii ważenia

Damian Stasiak powróci do oktagonu po półrocznej przerwie - ostatnią walkę stoczył na UFC Fight Night 86, która odbyła się 10 kwietnia. "Webster" w ostatnim starciu udanie zadebiutował w UFC w kategorii koguciej, poddając już w pierwszej rundzie Filipa Pejica. Pierwsze starcie pod szyldem UFC Polak stoczył w kwietniu 2015 roku. Jednogłośną decyzją sędziów przegrał jednak z Yaotzinem Mezą - pojedynek odbył się w kategorii piórkowej.

Dla Daveya Granta również będzie to trzecia walka dla organizacji UFC. W debiucie "Dangerous" przegrał przez poddanie z Chrisem Holdsworthem. Do klatki Anglik powrócił w lutym tego roku, dominując Marlona Verę na dystansie trzech rund.

UFC 204 będzie czwartym wydarzeniem organizacji w Manchesterze. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek o pas mistrza w wadze średniej pomiędzy Michaelem Bispingiem a Danem Hendersonem.

Dotychczasowa karta walk UFC 204:

Walka o mistrzostwo UFC w wadze średniej
Michael Bisping vs Dan Henderson

Gegard Mousasi vs Vitor Belfort
Stefan Struve vs Ruslan Magomedov
Leonardo Santos vs Adriano Martins
Jimi Manuwa vs Ovince St. Preux
Brad Pickett vs Yuri Alcantara
Damian Stasiak vs Davey Grant

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": miasto Boga czy bez Boga? (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×